تولید لیستی از اعداد در SQL Server

ایحاد لیست اعداد در sql server

توسط admin | گروه SQL Server | 1403/04/16

نظرات 0

با استفاده از کد زیر می توانم در sql server لیستی از اعداد متوالی و پشت سر هم را ایجاد کنیم و در خروجی نمایش دهیم. البته این لیست را می توان در جدول های Temp و یا متغیر از نوع Table ذخیره کرد و در زمان های نیاز از آن استفاده کرد.

declare @minNum int = 1

declare @maxNum int = 1000

;with MyNumberList

as

(

    select @minNum as ID

    union all

    select ID + 1 from MyNumberList

    where ID < @maxNum

)

select * from MyNumberList

Option (maxrecursion 0)

-- Thanks for watching (+98) 9131253620

 --A. Najafzadeh

 در دو خط اول دو متغیر به نام‌های @minNum و @maxNum را تعریف می‌کند و به ترتیب مقادیر 1 و 1000 را به آن‌ها اختصاص می‌دهد. این متغیرها حداقل و حداکثر مقدار دنباله اعداد را مشخص می‌کنند. با استفاده از کلمه کلیدی WITH یک CTE به نام MyNumberList ایجاد می‌شود.

بخش select @minNum as ID مقدار اولیه دنباله را به عنوان 1 (یا مقدار @minNum) انتخاب می‌کند. قسمت union all select ID + 1 from MyNumberList where ID < @maxNum به صورت بازگشتی عمل می‌کند تا زمانی که مقدار ID کمتر از 1000 (یا مقدار @maxNum) باشد. در هر تکرار، یک عدد به مقدار ID اضافه می‌کند و این فرایند را تا رسیدن به مقدار @maxNum ادامه می‌دهد. 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر

اطلاعات تماس

  • آدرس:اصفهان-خیابان ام کلثوم غربی - بعد خیابان تخم چی - بیست متر بعد از پیتزا ننه شب - کوچه تعمیر گاه سمار زغالی - پلاک 354 - درب مشکی - طبقه هفتم
  • آدرس ایمیل:najafzade@gmail.com
  • وب سایت:http://www.a00b.com/
  • تلفن ثابت:(+98)9131253620
  • تلفن همراه:09131253620