دانلود پروژه کارآفرینی راه اندازي خدمات رايانه ( فروش و تعمیرات سخت افزار)


مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>

دانلود پروژه کارآفرینی راه اندازي خدمات رايانه ( فروش و تعمیرات سخت افزار)

HyperLink
قیمت: 50000 ریال - پنج هزار تومان
گروه: دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word

طرح کارآفرینی راه اندازي خدمات رايانه ( فروش و تعمیرات سخت افزار)   

 

 فهرست مطالب 

مقدمه 6
طرح تجاری سه صفحه ای 6
چشم انداز 6
ماموریت 7
اهداف 7
استراتژی 8
برنامه 8
فصـل اول 10
(تحلیل صنعت) 10
اوضاع بازار رایانه(سخت افزار)در ایران 11
فصـل دوم 17
(شرح فعالیت کارآفرینانه) 17
فصـل سوم 20
(بخش تولید) 20
فصـل چهارم 22
(بازاریابی) 22
فصـل پنجم 27
(سازماندهی) 27
فصـل ششم 34
(ارزیابی ریسک) 34
فصـل هفتم 38
(امور مالی) 38
امور اجرای طرح 39
- مشخصات متقاضیان 39
4- سرمایه گذاری : 40
8- ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی : 41
9- شرح مختصر فرآیند و رسم نموادار تولید : 41
10- تاسیسات : 42
11- وسایل حمل و نقل داخل و خارج کارخانه : 42
12- مواد اولیه و بسته بندی : 43
13- آب، برق و سوخت مصرفی : 43
14- برآورد هزینه تعمیرات و نگهداری : 43
15- برآورد حقوق و دستمزد و نیروی انسانی : 44
16- برآورد سرمایه ثابت : 44
- هزینه های قبل از بهره برداری 45
17- برآورد سرمایه در گردش : 45
18- نحوه سرمایه گذاری : 46
19- برآورد هزینه استهلاک : 46
20- هزینه های تولید سالانه : 46
21- قیمت تمام شده محصول : 47
22- قیمت فروش محصول : 47
منـابـع 49
 
مقدمه 

طرح تجاری سه صفحه ای
افزايش جمعيت در کشورهاي در حال رشد،کاهش منابع و امکانات موجود در اين کشورها و پيدايش نيازهاي اجتماعي واقتصادي جديد همگي سبب توجه نهادها و مقامات مسئول در اين کشورها به اين نيازها و چاره انديشي بنيادين براي آنها شده است. بنا بر بررسي هاي به عمل آمده و بر اساس آمارهاي موجود، يکي از مهمترين مشکلات فردا روي جوامع در حال توسعه و حتي کشورهاي صنعتي مشکل بيکاري است. مجموعه راه حلهايي که براي رفع اين مشکل جهاني ارائه شده است، اصطلاحاً "کارآفريني"خوانده مي شود. در اقتصاد رقابتي و مبتني بر بازار امروزي که با تغييرات و تحولات سريع بين المللي همراه شده و فرايند گذر از جامعه صنعتي به جامعه اطلاعاتي را سبب ساز گريده است، از کارآفريني به عنوان موتور توسعه اقتصادي ياد مي شود که مي تواند در رشد اقتصادي کشورها، ايجاد اشتغال و رفاه اجتماعي نقش مهمي را بر عهده داشته باشد. امروزه ديگر اقتصاد ملي جاي خود را به اقتصاد جهاني داده است و در اين عرصه کشورهايي موفق خواهند بود که فرصتهاي شغلي را تنها به چارچوب جغرافيايي خود محدود نسازند، بلکه فضاي کاري وسيعي به وسعت جهان در ذهن خود داشته باشند.
چشم انداز
اين طرح با توجه به تعاريف،استفاده از حداكثر امكانات موجود با كمترين هزينه مي باشد و تمام  تعاريف يك كار آفريني موفق را در بردارد كه  اجراي طرح در درجه اول نياز به مجوز و پروانه كسب دارد كه بعد از طي مراحل قانوني مي توان آن را راه اندازي نمود.
علت 1- با توجه به اين كه در سطح شهرستان شركت ها و خدمات رايانه اي فراواني وجود دارد ولي در هيچ كدام خدمات تعميرات و فروش قطعات سخت افزاري ارائه نمي شود،اين شركت مي تواند با ارائه يك سري خدمات تعميرات در سطح شهرستان،سريعا خود را مطرح كند.
علت2-اين طرح نوعي از كارآفريني داخل سازماني مي باشد كه سازمان مربوطه جمعيت هلال احمر مي باشد.در اين سازمان چيزي حدود 20 دستگاه رايانه بدون استفاده وجود دارد كه روزانه 1 يا 2 كامپيوتر مورد استفاده قرار مي گيرد و بقيه سيستم ها بدون استفاده هستند،علت اصلي اين طرح ارائه خدمات از جانب جمعيت هلال احمر بوده و فقط تامين نيروي انساني و از جانب خود افراد مي باشد و مي توان طبق تنظيم قراردادي،سود را به صورت 60 به 40 بين كارآفرينان و جميعت تقسيم نمود.
علت3-با توجه به اين كه هر شهرستان داراي يك جمعيت مي باشد بنابراين اين طرح به راحتي مي تواند در 5 سال آينده با برنامه ريزي جامع ضمن توسعه در سطح كشور اشتغال زايي نيز نمايد و به عنوان يك طرح موفق خود را در كليه جمعيت ها مطرح نمايد.
ماموریت
این فعالیت اقتصادی با توجه به بالا بودن آمار بیکاری در سطح شهرستان و هم چنین وجود امکانات لازم و سرمایه برای راه اندازی این شرکت به راحتی می تواند کار خود آغاز کند.
-مشتريان در كليه محيط ها می توانند حضور داشته باشند وتقريبا مي توان كليه عموم را نام برد ولي با توجه به تخصصي بودن كار در زمينه تعميرات قطعات سخت افزاري و با توجه به این که در سطح شهرستان خدمات تعمیرات سخت افزار وجود ندارد مي توان بيشترمشتريان را شركت هاي رايانه اي در سطح شهرستان نام برد. در ادامه این بحث که مشتریان شرکت چه کسانی هستند در بخش پنجم به طور کامل شرح داده شده است.این شرکت ضمن ارائه خدمات تعمیرات قطعات،همچنین پس از تحویل قطعات به مشتریان  متعهد می شود در صورت بروز هر گونه ایراد و خرابی در قطعات،خدمات پس از فروش را نیز برای مشتریان ارائه نماید. 
یکی از عوامل مهم در پویايي این شغل آن است که خدماتی را که این شرکت ارائه می دهد در سطح شهرستان وجود ندارد و یا به عبارت دیگر هنوز رقبایی وجود ندارند و شرکت ها به جای این که روزانه قطعات را به یزد بفرستند با صرف وقت و هزینه کمتر می توانند قطعات خود را تحویل بگیرند و این خود عامل مهمی در پویا شدن این شرکت در سطح شهرستان می باشد.
اهداف
موفقیت در این کار را می توان در توسعه شرکت در کل کشور خلاصه نمود که ضمن سود بیشتروعملی شدن طرح به صورت کشوری خود باعث اشتغال زایی در سطح کشور می شود که خود این عامل یکی از عوامل موفقیت در کار و هدف شرکت بیان می شود.  
يكي از مهمترين عوامل موفقيت اين شركت را مي توان بازاريابي درست در نظر گرفت.
در بحث منابع انساني طبق رشد پنج درصدي مالي شركت مي توان تسهيلاتي از قبيل عيدي و اعطاي وام به كاركنان نمونه را در برنامه كاري شركت قرار داد که ضمن ارائه یک سری خدمات به کارکنان می توان حس مسئولیت و فعالیت را در آنان تا حد زیادی افزایش داد که این عامل خود نیز نقش مهمی در موفقیت و رشد و توسعه شرکت ایفا می کند.
تحقق وتوسعه شركت بنا بر تهيه گزارشاتي بصورت ماهيانه ،موفقيت شركت را تایید می کند و با تهيه نمودارهاي خطي و مشخص نمودن رشد و توسعه شركت مي توان آن را در كل كشور توسعه داد.
اشتغال زايي مهمترين ارزش براي اين شركت بحساب مي آيد. 
بر خلاف كارهاي ديگر كه نياز به سرمايه زيادي مي باشد در اين كار تامين سرمايه از طرف جمعيت هلال احمر بوده وتامين نيروي انساني و كار از طرف كار آفرين مي باشد.
اين شركت در ابتداي شروع كار بصورت محلي كار خود را آغازمي نمايد،در مراحل بعدي مي توان با  تکیه بررشد و توسعه شرکت که موفقیت طرح را بیان می کند در سطح كشوري آن را گسترش داد.
استراتژی
این طرح  نوعی از کار آفرینی داخل سازمانی می باشد که سازمان مربوطه جمعیت هلال احمر می باشد و استراتژی نقش مهمی در ایفای  این شغل دارد زیرا:
رشد تکنولوژی خود یکی از عوامل موثر در رشد و توسعه شرکت می باشد و همزمان می توان در کنار سایر خدمات که به شرکت ها داده می شود از تکنولوژی نوین نیز  به منظور ارتقای سطح کیفیت کار استفاده نمود.زیر نظر داشتن بازار و همچنین  رقابت با دیگر شرکت ها نیز عامل مهمی در استراتژی شرکت می باشد .
برنامه
اداره این شرکت در درجه اول با توجه به سازمانی بودن طرح،زیر نظر جمعیت هلال احمر می باشد و در جه دوم به دست مجری طرح داده می شود.
در این طرح برنامه و پروژه ها باید طبق زمانبندی صورت گیرد تا موفقیت طرح را تضمین نماید.برای رشد و توسعه شرکت به صورت کشوری موفقیت،کلید اصلی اثبات عملی بودن این طرح وگسترش آن می باشد.

 هزینه های سرمایه ای :

شرح

مبلغ (هزار ریال )

زمین

 

محوطه سازی

 

ساختمان سازی

 

ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی

 

تاسیسات

 

وسایل حمل و نقل

 - برآورد سرمایه در گردش :

عنوان

شرح

مبلغ (هزار ریال)

مواد اولیه و بسته بندی

2 ماه مواد اولیه و بسته بندی

 

حقوق و دستمزد

2 ماه هزینه های حقوق و دستمزد

 

تنخواه گردان

15 روز هزینه های آب، برق، سوخت و تعمیرات

 

 

جمع کل

 

 

برچسبها:

مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>
HyperLink