دانلود پروژه کارآفرینی تولید گاوداری شیری


مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>

دانلود پروژه کارآفرینی تولید گاوداری شیری

HyperLink
قیمت: 30000 ریال - سه هزار تومان
گروه: دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word

 طرح توجیهی فنی اقتصادی گاوداری شیری

 
فهرست مطالب 
مقدمه: 4
خلاصه پروژه: 4
خلاصه محاسبات طرح 5
توليد و تأمين  گوشت 6
اهداف طرح: 6
محل اجرای طرح: 7
بازاریابی: 7
مدیریت دامداری: 7
ساختمان ها و تآسیسات(جدول 1) 8
وسایل و تجهیزات(جدول 2) 10
رديف 10
تعداد 10
قیمت بر اساس هزار  ریال 10
انجام شد 10
. - وسایط نقلیه: 11
برآورد هزينه هاي جاري سالانه : 12
هزينه خريد تلیسه   : 12
هزينه پرسنلي : 13
شرح 13
تعداد 13
هزینه کارگر ثابت 13
هزينه خوراک : 14
هزینه های متغیر: 15
ترکیب جیره 15
ترکیب  خوراک و قیمت آن برای هر رآس دام در هر دوره 17
هزينه خوراك  ( در یک سال) 21
هزینه های متغیر 21
برآورد هزينه جاري : 23
برآورد سرمايه درگردش : 24
محاسبه درآمد سالانه طرح : 25
سود نا ويژه: 26
ارزيابي كلي طرح: 27
 
مقدمه:
              با افزایش جمعیت و نیاز روز افزون آنها به تولیدات دامی از جمله شیر و گوشت دیگر تولید به روش  های سنتی پاسخگو نیست و از طرفی روشهای سنتی اقتصادی نبوده و نمی تواند نیازهای مادی دامدار را تآمین کند.همچنین به دلیل جوان بودن جمعیت کشور لازم است در زمینه های مختلف اشتغال زایی شود که این امر در زمینه کشاورزی و دامپروری لازم به نظر می رسد.
     با اشتغال زایی در شهرستان ها و روستا ها از مهاجرت جمعیت آنها به کلان شهرهایی مثل تهران جلوگیری کرده و از بروز مشکلات بعدی مانند شغلهای کاذب،بیکاری،فقر و فساد اجتماعی که پیامد مهاجرتهای بی برنامه و  بی رویه می باشد،
 جلوگیری می شود.همچنین شهرستان خمین (روستای ورچه)یعنی مکانی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است منطقه ای است که از نظر آب و هوا،اقلیم،دسترسی به جاده،برق،آب و نزدیک بودن به بازار فروش برای این کار مناسب می باشد و در واقع این امر به آبادانی روستا،اشتغال جوانان،کاهش مهاجرت و در نتیجه حضور نیروی فعال و توانمند در روستا شده وبا بهبود وضع اقتصادی افراد موجب افزایش سطح فرهنگ و به موازات آن تآسیس مدرسه، بیمارستان،بانک و سایر امکانات رفاهی در روستا خواهد شد.
سابقه متقاضي 
متقاضي اين طرح شرکت تولیدات کشاورزی و دامپروری پارس دام البرز کمره مي باشند که اعضای این مجموعه دارای   سابقه کار زیادی در زمینه پرورش گاوی شیری دارا مي باشند. با توجه به نياز روز افزون  كشور به توليد پروتئين به خصوص شیر و گوشت و با توجه به ذائقه مردمان ایران زمین  اميد است كه بتوان با اجراي طرح مذكور قدمي را در رابطه با خود كفايي كشور  برداريم.
                 خلاصه پروژه:
   پروژه فوق در حوالی شهرستان خمین در روستای ورچه  اجرا می شود.گاوداری در زمینی به مساحت 2500 متر مربع احداث شده است که شامل قسمتهای مختلف(اصطبل گاوها،گوساله دانی،سالن شیردوشی،زایشگاه و بیمارستان،سیلوی زمینی،انبار علوفه،انبار وسایل و تجهیزات، محل جمع آوری کود،اتاق کارگر) می باشد. تجهیزات خریداری شده عبارتند از یک دستگاه تراکتور،ماشین شیردوشی،شعله افکن،شیر سرد کن،سمپاش،موتور برق اضطراری،یخچال،منبع سوخت،قپان،بخاری نفتی،کپسول آتش نشانی که در ادامه به تفصیل آمده است.حجم کل سرمایه گذاری در این طرح حدود     1610350500ریال می باشد که بخشی از آن توسط صاحب دامداری و مابقی با توجه به طرح توجیحی از طریق تسهیلات توسط جهاد کشاورزی کل  استان مرکزی تهیه می شود..شروع بهره برداری از گاوداری از تاریخ 1/1/88  با خرید 15 رآس تلیسه حدود 6 ماه آبستن از نژاد هلشتاین صورت می گیرد.

تقاضا
توليد و تأمين  گوشت
گاوها  مواد غذايي موجود در خوراك كم ارزش  مانند علو فه ها را به شیر و گوشت، با ارزش غذايي بالا تبديل مي كنند . اين دو محصول بسيار خوش طعم ، براحتي قابل هضم و بسادگي قابل فروش هستند .با توجه به رشد سريع جمعيت و  نياز  روز افزون  كشور ما به مواد پروتئيني به خصوص شیر و گوشت  كه يكي از مواد غذايي پر مصرف ميباشد توليد هر چه بيشتر اين ماده با ارزش از لحاظ اقتصادي و مالي مقرون به صرفه خواهد بود .
طبق نظر FAO مصرف پروتئین حیوانی در ایران 17 گرم است در حال که در بیشتر کشورهای دنیا 29 گرم و حتی بالاتر از 40 گرم می باشد
 

اهداف طرح:
            1-هدف این پروژه تآسیس کردن گاوداری 15 رآس مولد به منظور تولید شیر وفروش تلیسه ها، فروش گوساله های نر پرواری و در نهایت ایجاد اشتغال در روستا می باشد.
2-تامين مقداري از  شیر  مورد نياز منطقه با هدف افزايش بهره وري در گاوداری و جلوگيري از اتلاف سرمايه توليد كنندگان

حذف واسطه هاي متعدد و كنترل قيمت تمام شده محصول
افزايش كيفيت محصولات دامی با هدف تضمين سلامت مصرف كنندگان
5-ايجاد اشتغال پايدار ب همگام با ارتقاء سطح دانش روز در بين گاوداران و دامپروران 

برآورد سرمايه درگردش :

 

 

رديف

شرح

هزينه (هزارريال)

1

تنخواه گردان

5000

2

شش ماه هزينه هاي جاري

205327.5

3

4 ماه حقوق و دستمزد

25000

4

جمع كل

235327.5

 

هزينه خوراك  ( در یک سال) 

رديف

شرح

مصرف کل

(تن )

هزينه كل     ( هزار ريال)

1

خوراک

 

86285

302000

جمع کل

 

302000


برچسبها:

مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>
HyperLink