دانلود پروژه کارآفرینی شرکت راه سازی


مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>

دانلود پروژه کارآفرینی شرکت راه سازی

HyperLink
قیمت: 50000 ریال - پنج هزار تومان
گروه: دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word

 طرح تاسیس شرکت مهندسین مشاور راه سازی


اجراکننده طرح: 
نام استاد: جناب آقای 

فهرست مطالب:
ردیف موضوع شماره صفحه
طرح جاری در یک نگاه 3
فصل اول: راه سازی در ایران و تاریخچه 5
راه سازی در ایران باستان 10
فصل دوم:شرح خدمات 15
فصل سوم: بررسی تجهیزات و نیرو های مورد نیاز طرح 17
1- نرم افزارهای مورد نیاز 18
2- سخت افزارها و تجهیزات مورد نیاز 18
3- نیروها و تخصصهای مورد نیاز اولیه 19
4- تجهیزات اداری و پذیرائی و بهداشتی 19
فصل چهارم:برآورد هزینه های مالی طرح 21
برآورد هزینه های نرم افزارهای مورد نیاز 22
برآورد هزینه های سخت افزارها و تجهیزات مورد نیاز 22
برآورد هزینه های نیروها و تخصصهای مورد نیاز اولیه 23
برآورد هزینه های تجهیزات اداری و پذیرائی و بهداشتی 24
جمع کل هزینه های طرح 25
فصل پنجم:نحوه ارائه خدمات 26
بررسی اثرات طرح بر روی خودکفائی ، اشتغال و نظم اجتماعی کشور 27
بررسی نحوه ارائه خدمات و سرویس 28
بررسی برنامه زمانبندی اجرای طرح 30
نحوه تبلیغات برای شرکت 30
فصل ششم: چارت سازمانی و شرح وظایف 31
فصل هفتم:فرمهای ثبت شرکت 37
نحوه ثبت شرکت در استان 38
نمونه آگهی مربوط به ثبت شرکت (مربوط به زمان بعد از ثبت شرکت) 39
نمونة فرم جلسه مجمع عادی شرکاء شرکت 41
اساس نامه شرکت با مسئولیت محدود 42
فرم صورتجلسه افزایش سرمایه 46
فرم انحلال شرکت 49
فصل هشتم: نقشه داخلی محل دفتر 51
7-1- شمای کلی از دفتر فنی مهندسی راه سازی 52
7-2- شمایی از طول هر یک از اتاقهای کار 53
7-3- طراحی سه بعدی از اتاق طراحی(1) 54
7-4- طراحی سه بعدی از اتاق طراحی(2) 55
7-5- طرح داخلی و طبقه همکف ساختمان 56
7-6-طرح شماتیک و سه بعدی بخش خدمات داخلی (آبدارخانه و . . .) 57
فصل نهم: ماشینهای راهسازی موجود در شرکت 58
9-1- گریدر 59
9-2- لودر 60
9-3- گریدر 61
9-4- گریدر 62
9-8- کمپرسی 66
9-9- کمپرسی 67
9-10- کمپرسی 68
9-11- شمع کوب 69
9-12- دستگاه برش آسفالت 70
9-13- بیل مکانیکی 71
9-14- دراگلاین 72
9-15- اسکراپر 73
9-15- غلطک 74

طرح جاری در یک نگاه
مدت زمان اجرای طرح:                                        40 روز کاری
تعداد پرسنل مورد نیاز:                    6 نفر
کل سرمایه مورد نیاز برای طرح جاری:         314262000    ریال 
میزان نقدینگی:                                           314262000    ریال

فصل اول: راه سازی در ایران و تاریخچه
راهسازی عملیات آماده‌سازی جاده‌ای بر روی زمین با عرضی مشخص است به‌طوری‌که روندگان یا وسائط نقلیه بتوانند با گذر از آن از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر برسند.
عملیات اصلی راهسازی عبارتند از ساخت اساس، زیراساس و روسازی. جدولکاری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی هم در ساخت بسیاری از راه‌ها اجرا می‌شود. راه سازی، روسازی راه و مهندسی ترابری : از جمله تخصصهای مهم یک مهندس عمران، شناخت طرح و محاسبه زیر سازی و روسازی راههاست. بدین منظور درسهای یاد شده جهت فراگیری مطلبی نظیر : طراحی و اجرای راها شامل : مسیریابی، عملیات خاکی، مشخصه ها و طرح هندسی راها در مسیرهای افقی و قایم، مشخصه های فنی انواع مصالح راه و لایه های مختلف روسازی آن ، همچنین روشهای طرح و اجرای روسازیهای شنی و آسفالتی و نیز شبکه هاب حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و برنامه ریزیها و مدیریتهای حمل و نقل ارایه می گردند.
در درس پروژه راه سازی که پس از درسهای راه سازی و مهندسی ترابری ارایه می شود، کاربرد اصول را هسازی در طرح کامل یک راه، از ابتدا تا انتها به همراه رسم نقشه ها و محاسبه های مربوط مورد توجه قرار می گیرد.
هزاران سال است كه انسان ها در این سرزمین زندگی می كنند. انسان ها در روزگاران دور نمی توانستند بی دغدغه در راهی قدم گذارند كه سخت، ناامن و ناهموار بود. 
آنها از كویرهای سخت می گذشتند و در كوهستان های صعب العبور قدم برمی داشتند اما با این همه برای گذران زندگی بر همه این مشكلات فائق می آمدند. راه و راهسازی در میان ایرانیان چه در دوران باستان و چه دوره های پس از آن همواره یك ضرورت اجتناب ناپذیر تلقی شده است. بر همین اساس باید علل گرایش ایرانیان را به راه سازی و به تبع آن توسعه و افزایش مهارت آنها در این بخش تا اندازه زیادی ناشی از شرایط و ویژگی های حاكم بر سرزمین ایران دانست. 
ایران كشوری نیمه خشك است و بارندگی در آن بسیار اندك. آبادی ها و شهرها در فلات ایران از یكدیگر دورند. ایرانیان برای پیوند این آبادی های دور از هم تلاش های سازمان یافته بسیاری را در حوزه راه سازی انجام دادند و بر همین اساس بود كه در دوره هخامنشی به دلیل اهمیت راه سازی سازمانی مستقل در این زمینه مسئولیت داشته و فعالیت می كرده است. 
ایرانیان در راه سازی از تجربه رومیان بسیار سود بردند. رومیان برای نگهداری امپراتوری خود راه های خوبی ساختند كه هنوز نیز این راه ها به عنوان راه های باستانی پا برجا هستند. 
رومیان بستر راه را در حدود یك متر می كندند و از پایین به بالا یك لایه سی سانتی متری بالاشه سنگ و ملات و روی آن لایه ای به ضخامت نزدیك به 25 متر با پاره سنگ، قلوه سنگ می ساختند روی لایه دوم نیز لایه دیگری پایین و خرده سنگ به درستی خندق یا گرد و قرار می گرفت و لایه نهایی راه را لایه ای به ضخامت 20 سانتی متر شن و ماسه تشكیل می داد. ایرانیان نیز از این شیوه برای راه سازی استفاده كردند اگر چه در دوره ساسانی اغلب راه های احداث شده در ایران با اهداف تجاری و درآمدزایی انجام می شد، اما روند راه سازی پس از ورود اسلام به ایران تغییرات بسیاری به خود دید. 
در دین اسلام، هر فرد مسلمان مكلف در صورتی كه مستطیع باشد، باید به زیارت خانه خدا برود. به همین دلیل لازم است راهی برای عبور زائران خانه خدا ساخته شود. در زمان خلافت عباسیان بغداد به لحاظ پایتخت بودن و مكه به لحاظ قداست و انجام مناسك حج در وضعی قرار داشتند كه می بایستی راهی برای ورود به آنها ساخته شود. زیارت خانه خدا در پرتو احداث راه ها آسان شد و مسافرتی كه از سرزمین های شرق به حجاز می رفتند، از دجله گذشته و از راه هایی كه احداث آنها را اعراب از ایرانی ها فرا گرفته بودند، عبور می كردند. معروف ترین شاه راه آن زمان راه بزرگ خراسان بود كه به شرق می رفت و بغداد را به شهرهای ماوراء النهر تا حوالی چین، متصل می كرد. این راه از دروازه خراسان در خاور بغداد شروع می شد و از صحرا و پل های مستحكمی كه بر رودها ساخته بودند، عبور می كرد تا به «حلوان» و از آن جا به كوه های ایران می رسید. این راه از شهرهای بزرگ و كوچكی در جهان عبور می كرد و در حال حاضر نیز شاه راه بزرگ خراسان همچنان هم راه پستی و چاپاری ایران است و امروز تهران، نزدیك ری، نقطه مركزی این شاه راه شده است. 
پس از انقراض خلافت عباسیان، چون شهر سلطانیه رونق یافت، مسیر جاده ها تغییر كرد. اما این تغییرات در مسیر راه های اساسی تاثیر چندانی نداشت. در این دوره راه های مهم بسیاری در سطح كشور ساخته شد. راه های ساخته شده در ایالت خوزستان از جمله راه های مشهور این زمان بودند. 
از اهواز راهی بود كه به سمت مغرب به «نهر تیرا» و از آن جا به «واسط» عراق می رفت. راه شمالی اهواز به شوشتر می رسید و از آن جا از جندی شاپور و شوش به سمت مغرب و كوه های لر و از آن جا به گپایگان و اصفهان می رفت. 
در همین دوران راه های ایالت فارس همه از شیراز منشعب می شدند و قسمت زیادی از آنها به سیراف، جزیره كیش و هرمز كه در این زمان های طولانی مهم ترین بنا در خلیج فارس بودند، منتهی می شد. 
راه های كرمان در دوره خلافت عباسیان نیز از راه های مهم ایران محسوب می شوند. در این دوره از سیرجان تا بردسیر كرمان دو روز راه بود و از «بردسیر» تا «زرند» نیز باید مسافران دو روز زمان طی می كردند. 
در دوره اسلامی نه تنها راه ها در سطح كشور ایران بسیار گسترش یافت و ایرانیان در روند راه سازی به تجارب ارزنده ای دست یافته به گونه ای كه شمال به جنوب، شرق و غرب كشور با راه های مختلف و شاهراه های بزرگ به هم متصل بود، ایجاد بناهایی با ویژگی های گوناگون در شهر و روستاها و جاده های حاشیه كویر و معابر كوهستانی با نام های مختلف چون رباط و كاروانسرا رواج یافت. عملكردهای گوناگون كاروانسرا در گذشته موجب شده كه این مكان دارای نام های متفاوتی چون «كاربات»، «رباط»، «ساباط» و «خان» باشد. این بناها در واقع مشابه كاروانسرا بودند اما به لحاظ معماری در برخی جزییات با آن تفاوت پیدا می كردند. پیدایش این گونه بناها را باید در نیاز مبرم كاروان و كاروانیان به حمایت در طول سفر جست و جو كرد. 
اطلاعات موجود در مورد كاروانسراهای اوایل اسلام اندك است. سلسله های دوره های آغازین اسلامی مانند «سامانی»، «آل بویه»، «آل زیار» برای ایجاد بناهای عام المنفعه چون كاروان سرا و آب انبار اهمیت زیادی قایل بودند و «رباط چاهه» یا «ماهی» كنار جاده مشهد _ سرخس كه به صورتی بنایی با چهار ایوان بنا شده، از جمله یادگارهای آن زمان است. قرن پنجم قمری عصر شكوفایی هنرهای اسلامی به ویژه معماری است. ایجاد راه های تجاری متعدد و همچنین تامین امنیت جاده ها باعث رونق روزافزون تجارت و اقتصاد شد و در نتیجه در مسیر جاده ها و داخل شهرها برای آسایش كاروان و كاروانیان، كاروانسراهای متعدد ساخته شد. شیوه و سبك معماری این دوره در احداث بناهایی چون مساجد و كاروانسراها تقریبا یكسان شد. 
زیباترین نمونه كاروان سراهای این دوره رباط با كاروانسرای «شرف» در خراسان است كه اكنون به صورت نیمه ویرانه ای بر جای مانده است. این كاروانسرا یادآور زمانی است كه جاده خراسان اهمیت بسیار داشت. 

شرح خدمات

برخی از خدمات قابل ارائه در شرکت به شرح ذیل می باشند:
- ارائه خدمات مشاوره ای و مهندسی در  پروژه های راه سازی 
 - نظارت بر انجام کلیه قراردادها و پیمان های راه سازی و احداث ساختمان
- شرکت در مناقصه ها و پیمان های راه و ساختمان
- خرید و فروش اسفالت مورد نیاز پروژه ها با استانداردهای بین المللی
- انجام کلیه خدمات راه سازی و تعمیر و ترمیم معابر
- شناسایی, مطالعه, طراحی, نظارت و کنترل پایداری و رفتارسنجی و بهسازی تونل ها, راه سازی و پل سازی
- مدیریت پروژه, مدیریت ساخت, طرح و ساخت, طرح و تهیه و نصب تجهیزات
- اجرا, تهیه اسناد مناقصه و پیمان و انجام تشریفات مناقصه
 

 

برآورد هزینه های سخت افزارها و تجهیزات مورد نیاز

ردیف

شرح

تعداد

مبلغ کل

1

خط تلفن دیجیتال

3

000/600/3

2

گوشی تلفن

2

000/900

3

دستگاه فکس

1

000/000/2

4

Printer لیزری مدل Hp A4

1

000/000/2

5

Printer جوهر افشان رنگی A3

1

000/500/3


برچسبها:

مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>
HyperLink