دانلود پروژه کارآفرینی تولید لبنیات


مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>

دانلود پروژه کارآفرینی تولید لبنیات

HyperLink
قیمت: 30000 ریال - سه هزار تومان
گروه: دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word

 بسمه تعالی


پروژه کارآفرینی

طرح توجیهی جهت تاسیس شرکت تولید مواد خوراکی لبنیاتی
 
 
(((شرکت سهامی خاص)))


اجرا کنندگان طرحفهرست:
طرح جاری در یک نگاه: 3
فصل اول : مقدمه ای بر طرح 4
بیانیه ماموریت شرکت 5
چشم انداز 5
ماموریت 5
لبنیات چیست؟ 7
خواص فراورده های لبنی 7
پيروزي لبنيات 8
يك رژيم غذايي پر از لبنيات 10
نوشيدني لبنياتي 11
فصل دوم : فوائد و شرح محصولات 13
انواع فراورده‌های لبنی 14
تاریخچه شیر 15
ارزش غذایی شیر حیوانات مختلف 17
مصرف لبنيات براي كودكان مبتلا به عدم تحمل لاكتوز 25
تاثیر مصرف لبنیات در باروری زنان 32
معجزه لبنيات 33
استفاده از لبنیت در صبحانه و افزايش سطح بهره وري ملي 39
فصل سوم : نحوه تولید محصولات 42
مــاســت 43
انواع مــاسـت 45
دوغ 45
تاریخچه تهیه ماست 46
تهیه ماست خانگی 47
طرز تهیه ماست 48
نکاتی درباره ی خرید و نگهداری شیر و فرآورده های آن 48
فصل چهارم : ارزیابی بازار 51
نتیجه گیری در مورد میزان کشش بازار 56
فصل پنجم : ارزیابی فنی طرح 57
1- نیروها و تخصصهای مورد نیاز اولیه 58
2- وسایل حمل و نقل 59
3- تجهیزات اداری 59
فصل ششم : ارزیابی مالی طرح 61
1- برآورد هزینه های نیروها و تخصصهای مورد نیاز 62
2- برآورد هزینه های وسایل حمل و نقل 63
3- برآورد هزینه های تجهیزات اداری 63
4- برآورد هزینه های تجهیزات و ماشین آلات خط تولید 64
5- برآورد هزینه اجاره مکان کارخانه: 65
6- برآورد هزينه مواد اولیه مورد نیاز 65
7- برآورد هزینه استهلاک سالیانه 65
8- برآورد هزینه های تولید سالیانه 66
9- برآورد قیمت تمام شده یک واحد از محصولات 67
10- محاسبه نقطه سر به سر در راندمان 100% 67
11- سود و زیان ویژه 68
12- هزینه های سرمایه گذاری  طرح 68
فصل هفتم : نحوه ثبت شرکت 69
روش و مراحل ثبت شرکتهای سهامی خاص 71
وجوه افتراق و اشتراک بین شرکت های سهامی خاص  با مسئولیت محدود 77
فصل هشتم : فرمهای ثبت شرکت 79
اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص/ عام 80
فصل هشتم : اساسنامه شرکت 86

طرح جاری در یک نگاه:

موضوع طرح کارآفرینی: 
تاسیس شرکت تولید انواع مواد خوراکی لبنیاتی

موضوع درخواست:
دریافت وام جهت ثبت و تاسیس شرکت در زمینه تولیدات لبنیاتی

نوع شرکت: 
سهامی خاص

نام شرکت :
 شرکت لبنیاتی ایران پرور امید 

تعداد نیروهای مورد نیاز اولیه:
14  نفر کارگر ساده

میزان کل سرمایه گذاری:
000/000/000/12  ریال

میزان نقدینگی:
000/000/000/8  ریال

میزان وام درخواستی:
000/000/000/4   ریال


فصل اول : مقدمه ای بر طرح

بیانیه ماموریت شرکت
چشم انداز 
شرکت لبنیاتی ایران پرور امید در نظر دارد تا ده سال آینده در حیطه تولید انواع محصلات لبنی و . . . بماند و در طی این ده سال به حد پنج شرکت برتر ایران و برترین شرکت در استان در این صنعت برسد. 
این شرکت تا پنج سال آینده به حد مطلوبی از صادرات خدمات و محصولات تولیدی دست می یابد و همه ساله بر کیفیت محصولات و خدمات خود می افزاید. 

ماموریت
شرکت لبنیاتی ایران پرور امید از اواخر سال قبل فعالیت خود را به طور رسمی در زمینه ارائه خدمات سریع ، مطمئن ، بهداشتی و دقیق و همچنین به منظور جمع آوری و کاتالیزه کردن ایده های نو در صنعت خود به وجود خواهد آمد. این شرکت سعی خواهد کرد با همدلی مدیران و پرسنل و دانش فنی پرسنل در جهت رضایت مشتریان و بالا بردن کیفیت خدمات خود با استفاده از نظرستجی از مشتریان گام بردارد.
شرکت لبنیاتی ایران پرور امید پس از تاسیس در نظر دارد در بخشهای مختلف در زمینه تولید  انواع فرآورده های لبنی بهداشتی و پاستوریزه فعالیت نماید.
سیاستهایی که در این شرکت در نظر گرفته خواهد شد ، دقیقا بر اساس محوریت مشتری و منطبق بر استراتژی کلان شرکت مبنی بر اعتمادسازی و نشاندهنده اعتقاد ما به شعار شرکت است. لذا کلیه واحدهای شرکت نگاه و حساسیت ویژه ای به رضایت مشتریان و تبدیل مشتریان به مشتریان وفادار دارد. ما معتقدیم که مشتریان ما کالا نمی خرند ، آنان کالا – ارزش می خرند. از جمله مزایای رقابتی ما توجه به ارزشهای مورد نظر مشتری ، میزان رضایت مشتریان قبلی ، حساسیت در پیشنهاد و انتخاب بهینه ، مشاوره های رایگان پیش از خرید ، تحویل به موقع محصولات و قیمت مناسبتر در این زمینه است.
ما باید با تلاش ، جدیت ، همدلی و برنامه ریزی صحیح و استراتژیک به کل بازار ایران و بازارهای جهانی دست یابیم و به چشم انداز خود نزدیک شویم.

 لبنیات چیست؟
لبنیات به آن دسته از مواد غذایی اطلاق می‌شود که از شیر تولید می‌شوند. معمولاً ماده اولیه تولید انواع لبنیات، شیر گاو است. اما گاهی از شیر سایر پستانداران همچون بز، گوسفند، اسب و... هم استفاده می‌شود.
 

خواص فراورده های لبنی
با این كه بسیاری از مواد غذایی كلسیم دارند، اما فرآورده های لبنی بهترین منبع كلسیم به شمار می آیند. بدن انسان كلسیم را برای ساختن دندان های سالم و استخوان بندی قوی استفاده می كند. قلب، ماهیچه ها و سیستم اعصاب برای انجام وظایف درست خود به كلسیم نیاز دارند . یك رژیم غذایی سرشار از كلسیم خطر بیماری های متعددی از جمله پوكی استخوان را كاهش می دهد. فرآورده های لبنی همچنین پروتئین، ویتامین های گروه Bو دیگر مواد لازم برای بدن نظیر سلنیوم، روی، فسفر، پتاسیم و منیزیم را تأمین می كند. شیر سرشار از ویتامین D است كه به جذب كلسیم در روده كوچك كمك می كند. شیر كم چرب هم حاوی ویتامین A است كه در شیری كه چربی آن گرفته شده وجود ندارد. تمامی فرآورده های لبنی چربی بالایی دارند، بویژه چربی هایی که موجب افزایش كالری می شوند. فرآورده هایی كه از شیر كم چرب و شیر اشباع شده اند دارای همان فواید هستند؛ البته چربی و كالری اضافی آنها گرفته می شود. برخی از فرآورده های لبنی دارای باكتری های مفیدهستند. این باكتری ها در تهیه محصولات لبنی مثل ماست و شیر به كار می روند كه به حفظ تعادل باكتری های موجود در روده كوچك كمك می كنند. در ضمن برای افرادی که در هضم لاكتوز شیر مشكل دارند ، احتمالاً هضم فرآورده های آن نظیر ماست و... آسان تر خواهد بود. این باكتری ها می توانند به حفظ سلامت در برابر سرطان و بالا رفتن كلسترول كمك كنند.
پيروزي لبنيات 
اگر سه گروه رژيم غذايي را با توجه به محور قرار دادن لبنيات ، با هم مقايسه كنيد ( با توجه به اينكه كه كالري دريافتي هر سه گروه يكسان باشد ) بهتر قضيه را درك مي‌كنيم.
1-    رژيم پر لبنيات كه كل كلسيم دريافتي آن 1200-1300 ميلي گرم در روز است و از 3 تا 4 وعده غذايي حاوي لبنيات بخصوص شير ، پنير و ماست تشكيل شده است . 
2-    رژيم غذايي حاوي مكملهاي كلسيم اما لبنيات اندك كه كلسيم دريافتي آن 1200-1300 ميلي گرم در روز است و تنها يك وعده غذايي آن را لبنيات تشكيل مي‌دهد ، به اضافه اينكه 800 ميلي گرم مكمل كلسيم استفاده مي‌شود .
3-    رژيم حاوي كلسيم كم و لبنيات كم كه كل كلسيم دريافتي آن 400-500 ميلي گرم در روز بوده و تنها يك وعده غذايي آن حاوي لبنيات باشد . 
البته توجه داشته باشيد لبنيات مصرفي در رژيم هاي غذايي حتماً بايد از نوع كم چرب باشند . در اين سه گروه تمام افراد وزن كم كرده اند ، اما گروه اول كه رژيم غذايي آنها از نظر لبنيات غني بوده بيش از دو گروه بعدي وزن كم كرده است . گروه دوم نيز نسبت به گروه سوم ، وزن بيشتري از دست داده اند ، تفاوت آنقدر زياد بود كه گروه اول 11% كل وزن خود را از دست دادند در حالي كه اين ميزان در دو گروه ديگر كمتر از 6 % بود . 
نكته جالب اينجاست كه در گروه اول مقدار چربي از بين رفته بخصوص در ناحيه تنه و شكم بسيار بيش از دو گروه ديگر است . همان طور كه مي‌دانيد ، افزايش چربي دور شكم با خطر حمله قلبي و ساير مشكلات سلامت ارتباط دارد . 


چرا لبنيات ؟
اين كه چه اتفاقي مي‌افتد كه لبنيات چنين تاثيري بر روي كاهش وزن دارد ، قابل اهميت است ، كلسيم باعث تجزيه چربي در سلولهاي ذخيره كننده چربي مي‌شود و تحقيقات نشان داده است كلسيم موجود در لبنيات در اين باره بهتر عمل مي‌كنند . 
لبنيات در كاهش چربي بسيار مؤثر عمل مي‌كند ، كه هنوز دليل آن مشخص نيست ، متخصصان معتقدند وجود بعضي از املاح در فرآورده هاي لبني مثل فسفر و منيزيم باعث افزايش كارايي كلسيم در سوزانده و تجزيه چربي در سلولها مي‌شود . ضمناً پروتئين موجود در فرآورده هاي لبني به حفظ عضله و افزايش متابوليسم كمك مي‌كند. 

برآورد هزینه های وسایل حمل و نقل

ردیف

شرح

تعداد

قیمت کل

1

وانت پیکان

2

000/000/90

2

بنز 911

1

000/000/450

3

مینی بوس

1

000/000/150

4

کامیون مخزن دار (8000 لیتری)

1

000/000/600

جمع کل:

1290000000 ریال


برچسبها:

مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>
HyperLink