دانلود پروژه کارآفرینی تاسیس ISP آی اس پی


مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>

دانلود پروژه کارآفرینی تاسیس ISP آی اس پی

HyperLink
قیمت: 30000 ریال - سه هزار تومان
گروه: دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word

 طرح کارآفرینی جهت تاسیس 

یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خانگی

اجرا کنندگان طرح

دانشگاه 

فصل اول : مقدمه و شرح موضوع پروژه 5
مقدمه ای بر موضوع پروژه 6
تاریخچه اینترنت 7
وضیعت اینترنت در ایران 8
تعاریف پروژه 11
ISP چیست؟ 11
مراکز ISP چه سرويس هائی را ارائه می دهند ؟ 12
چگونه يك ISP تشكيل مي شود ؟ 13
LEASE LINE يا خطوط اجاره اي چيست؟ 13
چگونه User در شبكه اينترنت شناخته مي شود ؟ 14
VOIP چيست؟ 14
چگونه يک ISP را انتخاب نمائيم ؟ 16
چشم انداز 18
ماموریت 18
فصل دوم :امکانسنجی اجرای طرح 19
بررسی امکان اجرا 20
ارزیابی بازار 23
بررسی نیاز بازار 23
بررسی سهم بازار 25
بررسی عرضه گذشته و حال 25
بررسی امکانات و محدودیتهای ارائه خدمات 26
بررسی وضعیت واردات و صادرات تکنولوژی مورد نظر 29
جدول و نمودار مربوط به صادرات محصولات IT  در خلال سالهای 82 تا 84 30
بررسی وضعیت رقابت 31
بررسی ثبات تقاضا 35
فصل سوم :ارزیابی فنی طرح 39
مطالعات اولیه 42
1- نرم افزارهای مورد نیاز 42
2- سخت افزارها و تجهیزات مورد نیاز 43
3- نیروها و تخصصهای مورد نیاز اولیه 44
4- وسایل حمل و نقل 45
5- تجهیزات اداری و پذیرائی و بهداشتی 45
فصل چهارم :ارزیابی و محاسبات مالی طرح 46
ارزیابی مالی 47
بررسی میزان سرمایه و هزینه طرح 47
1- برآورد هزینه نرم افزارهای مورد نیاز 47
2- برآورد هزینه سخت افزارها و تجهیزات مورد نیاز 49
3- برآورد حقوق و دستمزد پرسنل 51
4- هزینه وسایل حمل و نقل 53
5- برآورد هزینه تجهیزات اداری ، بهداشتی و . . . 53
6- برآورد هزینه استهلاک 54
7- محاسبه هزینه های ثابت برای یک ماه 54
8- محاسبه هزینه های متغیر 55
9- محاسبه هزینه های تولید سالانه: 56
10- محاسبه قیمت فروش یک ساعت از اینترنت 57
11- محاسبه نقطه سر به سر 57
12- محاسبه سود و زیان ویژه: 57
13- محاسبه ارزش افزوده ناخالص 58
14-محاسبه ارزش افزوده خالص 58
15- محاسبه سرمایه ثابت سرانه 58
16- دوره برگشت سرمایه: 59
17- نحوه سرمایه گذاری: 59
بررسی د سترسی به امکانات اولیه مربوط به تحویل کار نهائی 60
فصل پنجم :ارزیابی اقتصادی طرح 61
ارزیابی اقتصادی 62
ارزش اقتصادی اینترنت چيست؟ 63
بررسی و تجزیه و تحلیل هزینه و سود آوری طرح از دید جامعه 63
بررسی اثرات طرح روی توزیع در آمد در جامعه 64
بررسی اثرات طرح روی میزان صرفه جوئی و سرمایه گذاری 65
اثرات طرح بر روي سلامتی 67
اثرات رفاهی 69
موانع و مشکلات 70
مشتريان شركت چه كساني هستند: 73
بررسی اثرات طرح بر روی خودکفائی ، اشتغال و نظم اجتماعی کشور 74
بررسی نحوه ارائه خدمات و سرویس 75
بررسی طرحهای تکمیلی در آینده (بررسی امکان گسترش کار) 77
بررسی برنامه زمانبندی اجرای طرح 77
بررسی تناسب تکنولوژی کار با جامعه 77
نحوه تبلیغات برای شرکت 79
جمع بندی 81
فصل ششم :نحوه دریافت مجوز ISP ، فرمها و مدارک ثبت شرکت 83
مراحل دریافت مجوز ارائه دهنده خدمات اینترنت خانگی (ISP) 84
نحوه ثبت شرکت در استان 85
نرم افزار سيستم 99
نرم افزار ارتباطی 99
ساير با ذکر عنوان 99
مهر 101
MM1 103
فرم تقاضاي ثبت بين المللي براساس موافقتنامه مادريد 103
كشور اداره مبداء : 103

چکیده طرح:

نام شرکت: شرکت ایران نت
موضوع طرح: تاسیس شرکت خدمات اینترنت خانگی
مدت زمان اجرای طرح تاسیس: 60 روز کاری
تعداد پرسنل: 14 نفر
سرمایه مورد نیاز :    000/000/805 ریال
میزان نقدینگی: 000/000/405 ریال
میزان وام درخواستی:  000/000/400 ریال

فصل اول : مقدمه و شرح موضوع پروژه

مقدمه ای بر موضوع پروژه
اتومبیل ،هواپیما ،عینک ، رادیو ، روزنامه ،تلویزیون ، سینما و ……همگی آرام آرام جای خود را در زندگی مردم باز کردند . اما ما همواره با یک دیر کرد زمانی متقاعد به بهره وری از آن شدیم و از این جهت دچار خسارت و هم موجب عقب ماندن از قافله شدیم ….این داستان اما اکنون ادامه دارد.  عصر حاضر که دوره پیشرفت سرسام آور فناوري بالاخص فناوري های اطلاعاتی و ارتباطی است کمتر حرفه ای را می بینیم که فناوري رنگ تازه ای به آن نداده  و یا تغییر وتحول ایجاد نکرده باشد. 
اینترنت تازه ترین دستا ورد بشری و آخرین عضو خانواده بزرگ تکنولوژی ،اینک تاثیرات خود را بر همه شوون زندگی جوامع انسانی آشکار کرده است و می رود تا این پدیده و البته همه گیر ،پختگی های و کار آیی های بیشتری را در راه داشته باشد. واقعیت این است که موضوع گسترش اینترنت در کشور به هیچ وجه با نوع نگاهی که در گذشته به این شبکه می شد قابل مقایسه نیست. تا سالها قبل اینترنت و کامپیوتر مانند وسیله ای لوکس تلقی می شد که عمدتا افراد متول و یا نیازمند به سطح خاصی از خدمات از آن استفاده می کردند. اما به مرور و با فهمی که نسبت به مزایای اینترنت و بهره گیری از ابزارهای کامپیوتر در جامعه بین المللی و به تبع در جامعه ایران به وجود آمد هم اکنون حذف اینترنت و کامپیوتر از زندگی افراد جامعه ما در بسیاری از مراکز عملا با قطع خدمات و در بخش دیگری با کاهش شدید کارایی مواجه خواهد شد. 
از این منظر توجه به توسعه اینترنت در کشور به عنوان یک موضوع کلیدی و ضروری اهمیت می یابد. در این پروژه نگاهی داریم به پیدایش و رشد اینترنت و طرح ایجاد یک ISP و نحوه ایجاد ، ابزار لات مورد نیاز برای طرح که از نظر می گذرد.

تاریخچه اینترنت
اینترنت این بزرگراه مرعوب کننده در پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا ) متولد شد. نام دوران کودکی اینتر نت آرپانت (ARPANET)بود که در بدو تولد یعنی در سال 1969بر آن نهاد شد. آرپانت به عنوان شالوده اصلی اینتر نت بر آن بود تا خود را به شبکه های رادیویی و ماهواره ای وقت و همچنین به کامپیوتر های دیگر متصل کند و کار پژ وهشها ی مربوط به وزارت دفاع آمریکا را با سرعت وکیفیت بهتر به انجام برساند. آرپانت یا همان اینتر نت جوان ، خط تماس الکتر و نیک ومحرمانه دست اندرکاران وزارت دفاع آمریکا و پژو هشگران بوده است.آن چه امروز به نام پست الکترونیک (E-mail) مطرح شده و یکی از خدمات رایج اینترنت محسوب می گردد ، محصول همان دوران تماس کارشناسان نظامی و کامپیوتر ها در آرپانت است.
اینتر نت تا سال 1983 کمتر از پانصد کامپیوتر میزبان (HOST computer) داشت و این کامپیوتر ها عمدتا در آزما یشگاههای نظامی و بخشهای کامپیوتری آمریکا قرار داشت. اماچهار سال بعد در سال 1978 اینترنت درصد ها دانشگاه و آزمایشگاه پژوهشی ، صاحب 28هزار کامپیوتر میزبان شد. وروز به روزنیز بر تعداد آن افزوده شده و پیش بینی می شود تا سال 2010 تعداد مشتر کان به یک میلیارد نفر برسد.
اما اتفاق دیگر ی باعث شد که اینترنت پوسته نظامی و دانشگاهی خود را بشکافد بروز پدیده ' مولتی مدیا'  multi mediaیا همان رسانه چند کاره بود. استفاده از نرم افزار های خاص به استفاده کننده گان از اینتر نت امکان داد تا به طور همزمان از تصویر ،صدا و نوشتار استفاده کنند . کاری که قبلا متصور نبود . قبلا خط از رسانه نوشتاری می آمد ،صدا از رسانه های شنیداری و تصویر از رسانه های دیداری ،اما حال همه اینها از طریق یک سیستم قابل دریافت بود. 


وضیعت اینترنت در ایران
اینترنت در ایران هر روز فراگیر تر می شود ، در حالی که 20 سال طول کشید تا رادیو به ایران بیاید ،30 سال طول کشید تا سینما در ایران ساخته شود و یا 13 سال پس از تولید تلویزیون ایرانیان نیز این جعبه جادویی را به خانه های خود بردند ، اینترنت پس به فاصله اندکی از عمومی شدن ، به ایران آمد. به طوری که از زمانی که پژوهشگران ایرانی در سال 1370 برای اولین بار در ایران توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضی به اینتر نت متصل شدند 14 سال می گذرد ، از آن زمان تاکنون اینتر نت نه تنها در کشور ما بلکه در سایر کشور های جهان به صورت انفجاری رشد کرده است. به طوری که اکنون ضریب نفوذ اینترنت در ایران از متوسط آسیا بالاتر رفته و خا ورمیانه نیز به مقام اول دست یافته است. با این حال ، ایران برای رسیدن به جایگاه مناسب در دسترسی به اینترنت ، هنوز باید گامهای بلندی بردارد. شمار کاربران اینترنت در ایران در سال 1994 از 250 نفر فراتر نمی رفت اما اکنون بیش از 5/2 میلیون ایرانی به صورت دائم و 5/3 میلیون نفر به صورت کاربر غیر دائم از اینترنت استفاده می کنند. به این ترتیب ضریب نفوذ اینترنت از صفر در سال 1994 به 3/5 در سال 2003 افزایش یافته است.
بر اساس بر آورد ها پیش بینی می شود که شمار کاربران اینتر نت در سال 2008 به 15 میلیون و600 هزار نفر و در سال 2009 به 35 میلیون نفر ودر سال 2010 به 40 میلیون نفر افزایش یابد.
در همین رابطه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تعداد کاربران اینترنت رادر پایان سال 83 در ایران حدود شش میلیون نفر اعلام کرد و گفت : تا پایان برنامه چهارم توسعه کشور (1388)تعداد کاربران به 15 میلیون نفر می رسد . این در حا لی ست که پیش بینی می شود تعداد کاربران اینترنت در داخل کشور حدود 8میلیون نفر در سال 84 باشد. ضمن آنکه کاهش 50 درصدی تعرفه ها و ایجاد اینترنت پرسرعت را در سال 84 داریم .
در زمینه اینتر نت برنامه 5 ساله سوم خالی از برنامه مصوب است و به نوعی رشد خیره کننده و تقاضای سریع بخش مخابراتی را مجبور به ایجاد فضای توسعه ای در این بخش کرد. رسیدن یکباره تعداد کاربران اینترنت از200هزار نفر در ابتدای برنامه به بیش از 6میلیون نفر در انتهای آن نمانگر بازار سریع و رو به رشد اینترنت است و در این میان خوشبختانه تا اندازه تجربه تلفن همراه تکرار نشد . اعطای مجوز به شرکت های خدمات دهنده اینترنت ،ارایه مجوز اینترنت پر سرعت و فراهم کردن فضا برای شرکت های خدمات دهنده تلفن اینترنتی از جمله فعالیت هایی است که در راه حذف انحصار در این بخش صورت گرفته است .
براین اساس به نظر می رسد مشکل اساسی در کشور ما مسایل فرهنگی استفاده از فن آوری است . در بازار و اقتصاد ما ،خبری از اینترنت و فن آوریهای نوین نیست و خانواده ها بدون هیچ گونه آموزش از هیچ محلی (دانشگاه ،مدارس ،رسانه ها ی گروهی )در جریان استفاده صحیح از اینترنت قرار نمی گیرند که این موضوع میتواند خطر ناک باشد .
این جا ماندگی از قافله مدرنتیه که اینک در چینن پدیده جدید ی تبلور یافته است ،بالطبع تبعاتی گریز ناپذیر خواهد داشت .
از سویی باید دانست خود اینترنت عامل پیشرفت نیست بلکه مثل رادیو،تلویزیون وسیله است که آگاهی ایجا د می کند ،هر چه جامعه نظم مند شود بیشتر می توان از این دانشها استفاده کرد ولی به تنهایی عامل پیشرفت نیست . هرچه توسعه اقتصادی گسترده تر باشد نیاز ما بیشتر میشود و یا تجارت ما گسترده تر شود به تجارت الکترونیک بیشتر محتاجیم اگر بتوانیم نوعی آموزش عمومی داشته باشیم هزینه کمتری خواهد داشت و بار هزینه آموزش رسمی کم خواهد شد. مهمترین مانع هایی که بر سر راه این قضیه داریم در یک کلام عدم آگاهی و سپس نا مفهومی برنامه ریزی به معنا عام ووجود معادلات اجتماعی خاص است.
اما سرانجام و در نهایت ما اینترنت را برای چه می خواهیم . برای بالندگی کشور در همه سطوح و این بالندگی گذ شته از دستیابی به تکنیکها و اقتصاد باز در گروه آگاهی یک ملت  است . دستیابی و گسترش  اینتر نت در نهایت خواهد توانست بر تجارت و اقتصاد اثر گذار باشد و بطور غیر مستقیم ساختار اجتماعی و سیاسی جوامع را دگرگون خواهد کرد . البته این امر با برنامه ریزی و وجود کار فرهنگی بسیار در زمینه اینتر نت  امکان پذیر خواهد بود.
مدیریت در نظر دارد با تاسیس شرکت خدمات اینترنت خانگی (ISP) ، شرکتها و کاربران خانگی  ایرانی را در جهت رسیدن به اهداف فوق الذکر یاری نماید. شعار این شرکت این است که " سود مشتری سود خود ماست".


تعاریف پروژه
معنی و مفهوم بعضی از لغات به کار برده شده در این طرح:  (لازم به ذکر است که بعضی از این لغات دارای معانی دیگری نیز می باشند. در اینجا تنها آن معنی که مربوط به کار ما می شود توضیح داده شده است.)

ISP چیست؟ 
مراکز ارائه دهنده خدمات اينترنت ( ISP ) ، خدمات متعددی نظير پست الکترونيکی و دستيابی به اينترنت را در اختيار متقاضيان قرار می دهند . در زمان انتخاب يک ISP می بايست فاکتورهای متعددی را بررسی نمود . امنيت ، نوع و کيفيت سرويس های ارائه شده و قيمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب يک ISP است.
يک ISP و يا Internet Service Provider ، شرکتی است که امکان دستيابی به اينترنت و ساير سرويس های وب را فراهم می نمايد. مراکز ارائه دهنده خدمات اينترنت  علاوه بر نگهداری و پشتيبانی از يک خط مستقيم به اينترنت ، فعاليت های متعدد ديگری نظير نگهداری و پشتيانی از سرويس دهندگان وب را نيز انجام می دهند . مراکز فوق با ارائه نرم افزارهای لازم ( در صورت ضرورت )  ، يک رمز عبور حفاظت شده و يک شماره تلفن برای تماس با شبکه ، امکان استفاده از اينترنت و مبادله نامه های الکترونيکی را در اختيار متقاضيان قرار می دهند . برخی از مراکز ISP خدمات اضافه ديگری را نيز ارائه می نمايند . مراکز ISP دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی می باشند. برخی از آنان توسط افرادی اندک اداره می شوند و تعدادی ديگر شرکت هائی بزرگ می باشند که خدمات متنوعی را در اختيار کاربران قرار می دهند . مراکز ارائه دهند خدمات اينترنت دارای حوزه های عملياتی متفاوتی نيز می باشند . مثلا" برخی از آنان خدمات خود را صرفا" در سطح يک شهرستان ارائه داده  و برخی ديگر دارای قابليت های منطقه ای و حتی بين المللی می باشند .

ردیف

شرح

تعداد

قیمت واحد (ریال)

قیمت کل (ریال)

1

Total Control 1000  (مدل 3Com Total Control 1000 100BaseTX/10BaseT/T1/E1 SCSI MD-68 RAS) جهت اتصال خطوط E1 و خطوط تلفن جهت اتصال کاربران

1

3680 $ معادل  000/960/34 ریال

000/960/34

2

خط E1

2

000/000/12

000/000/24

3

خط تلفن دیجیتال و آنالوگ

60

000/100/1

000/000/66

4

گوشی تلفن

3

000/300

000/900

5

دستگاه فکس

1

000/500/3

000/500/3

6

Printer لیزری مدل Hp A4

1

000/400/1

000/400/1

 

برآورد حقوق و دستمزد پرسنل

 

ردیف

نیروی مورد نیاز

تحصیلات

تعداد

پایه حقوق

جمع حقوق و مزایای ماهیانه

1

مدیر عامل

کارشناس فنی کامپیوتر

1

000/400/3

000/500/4

2

معاونت مدیر عامل

کارشناس فنی کامپیوتر

1

000/400/3

000/500/3

3

منشی امور دفتری  مسلط به تایپ و نرم افزارهای Office  و آشنا با کار با دستگاه FAX

لیسانس حسابداری

1

000/800/3

000/300/4

4

برنامه نویس مسلط به یکی از ربانهای Asp , Php , C#

لیسانس نرم افزار

1

000/300/3

000/600/3


برچسبها:

مشاهده سایر دانلود پروژه های کارآفرینی طرح های توجیهی در قالب فایل word>>>>>
HyperLink