مشاور شما در زمینه پروژه های برنامه نویسی
و مهندسی نرم افزار
09131253620
همیشه در دسترس
(حتی روزهای تعطیل)
 
جستجو در پروژه های وب سایت
صفحه اصلی    |    جستجو در پروژه ها    |    درخواست نمونه پروژه    |    ثبت نام در وب سایت    |    ورود به حساب کاربری    |    سوالات قبل و بعد از خرید    |    درخواست استخدام    |     ارتباط با ما     |    نقشه وب سایت     
مشاهده جزئیات پروژه


>>>> مشاهده لیست کامل لیست گزارشهای کارآموزی <<<<


 
  خرید
کد پروژه: KZ-10277
موضوع پروژه:

کارآموزی در صنایع کاشی خزر

گروه پروژه: لیست گزارشهای کارآموزی
تعداد مشاهدات: 787
قیمت: 57000 (قیمت به ریال)
قالب فایل: Word
تعداد صفحات: 50
شرح پروژه:
فهرست مطالب 
مقدمه 3
سخني در خصوص تاسيس شركت صنايع كاشي خزر 3
آزمايشگاه كارخانه 7
آسياب هاي آزمايشگاهي( جارميل ) 9
انواع خاكهاي سراميكي 9
خاكهاي نوع اول : 10
خاكهاي نوع دوم 11
سنگ شكنها 13
سنگ شكن هاي فكي 14
نحوه شكستن سنگ توسط سنگ شكنهاي فكي 14
سنگ شكن ژيراتوري 15
سنگ شكن box feder 16
آسياب 16
آسياب گلوله اي يا بالميل 17
مواد افزودني: 18
دفلوكولانت 18
فلوكولانتها 19
اسپري دراير 20
مراحل كار اسپري دراير : 20
جابه جا كننده تسمه اي 21
سيلو 21
پرس 22
كوره ها 24
لعاب 24
اكسيدها 26
سيليس 26
آلومينا 27
اكسيد سديم 27
اكسيد پتاسيم 28
اكسيد سرب 28
اكسيد باريم 29
اكسيد منيزيم 29
اكسيد روي 29
اكسيد ليتيم 30
اكسيد بر 30
مواد اوليه لعاب 30
كائولن 31
فلدسپات 31
كربنات كلسيم 32
دولوميت 32
كربنات باريم 32
تالك 32
كلمانيت 32
ليتاژ 33
سرب سفيد 33
سرنج 33
اكسيد روي 33
اكسيد آنتي مون 33
كربنات سديم 34
فسفات سديم 34
كريوليت 34
ليپودوليت 34
كربنات ليتيم 34
فلوئور اسپار 34
كربنات پتاسيم 35
نيترات پتاسيم 35
بوراكس 35
لعابهاي قليايي 35
لعابهاي سربي 36
لعاب هاي بر 38
تغيير لعاب شفاف(ترانسپارنت) به تيره(اوپك) 39
اكسيدهاي رنگ كننده 40
اكسيد مس 40
اكسيد كبالت 41
اكسيد كرم 41
اكسيد منگنز 42
اكسيد نيكل 42
اكسيد وناديوم 43
كرمات آهن 43
اكسيد اورانيم 43
آنتي مون 43
مرحله توليد كاشي لعاب خورده 43
معايب لعاب 45
پوسته شدن لعاب 46
گسيختگي در لعاب 46
سوراخ سوراخ شدن لعاب 46
بسته بندي وفروش 47
پيشنهادات : 47

مقدمه 
سخني در خصوص تاسيس شركت صنايع كاشي خزر
شركت صنايع كاشي خزر (سهامي خاص) با اخذ موافقت اصولي از وزارت صنايع و سرمايه اوليه سيصدو پنجاه ميليون ريال آذر ماه 1361 تحت شماره 46123 مورخ 11/9/61 به ثبت رسيد و با انتخاب هئيت مديره و مدير عامل از ميان سرمايه گذاران ، ضمن خريد زمين مورد نياز ، در شهر صنعتي رشت بلافاصله امور اجرائي پروژه آغاز و همزمان اقدامات لازم جهت بررسي و انتخاب و خريد ماشين آلات خطوط توليد و كوره ها از كشورهاي ايتاليا و آلمانغربي صورت گرفت .
در طول سالهاي جنگ تحميلي عليرغم مسائل و مشكلات عديده با برخورداري ازمعاضدت و همياري مقامات مسئول صنايع كشور و علاقمندي و پشتكار مهندسين و كارگران امور اجرائي پروژه متوقف نگرديد و همراه با پيشرفت امور ساختماني و آماده سازي سالن اصلي توليد و بخشهاي وابسته ماشين آلات و دستگاهها و كوره هاي بيسكوئيت و لعاب به كشور وارد و با نظر كارشناسان داخلي و خارجي تا پايان سال 1368 نصب و راه اندازي شد به ترتيبي كه از ارديبهشت 1369 توليد آزمايشي و بهره برداري از كارخانه آغاز گرديد . بديهي است همزمان با پيشرفت امور اجرايي پروژه و حسب نياز و مورد در دو نوبت سرمايه شركت به ميزان يك ميلياردو پانصد ميليون ريال افزايش داده شد و در راين راستا شركت از تسهيلات اعتباري بانك تجارت به منظور تامين بخشي از هزينه ها و تهيه و تدارك مواد اوليه مورد نياز بهره مند گرديده است . همچنين با افزايش ظرفيت توليد و نسب كوره هاي جديد و افزايش سرمايه اوليه در سال 82 ظرفيت سالانه كارخانه بالغ بر 2 ميليون متر مربع كاشي ديواري در طرحها و اندازه هاي 32*25 و 30*20 مي باشد .
شركت صنايع كاشي خزر در جهت خود كفائي و توليد كاشي با كيفيت برتر و برابر با محصولات خارجي داراي واحد تحقيقات و آزمايشگاه مجهز و مدرن بوده كه با استفاده از تجارب متخصصين اين رشته هموراه در خصوص كيفيت فيزيكي و شيميايي مواد مصرفي و مورد نياز به تحقيق پرداخته و با مصرف بهترين مواد در توليد و ارائه محصولاتي با كيفيت برتر را همواره مد نظر داشته و سرلوحه كار خود قرار داده است .

آزمايشگاه كارخانه
آزمايشگاه يك كارخانه كوچك است كه متخصصان در درون اين كارخانه مسئوليت مهمي را بر عهده دارند .وظيفه متخصصين اين واحد بررسي وتجزيه وتحليل نوع خاك مورد آزمايش است . بدين معني كه اگر خاك مورد آزمايش را كه مرغوبيت كافي ندارد ، تاييد كنند .تمامي توليدات كارخانه ، توليداتي بدون كيفيت و فاقد ارزش مي شود كه سبب ضرر و زيان فراواني مي شود .
به آزمايشگاه به اين دليل كارخانه كوچك گفته مي شود كه تمامي مراحلي را كه براي توليد يك كاشي در محيط كارخانه لازم است به صورت كوچكتر در آن واحد انجام ميشود .
لازم به ذكر است كه هر كارخانه توليدي نياز به يك آزمايشگاه مجهز دارد .
در آزمايشگاه از نمونه خاكهايي كه معمولا به صورت سنگ مي باشد و از 4يا 5نوع خاك است، آزمايشهايي به عمل مي آورنداز قبيل تعيين ميزان درصد سيليس ، آلومينا ، اكسيد آهن و…..
پس از تعيين ميزان درصد مواد تشكيل دهنده خاك تمام مراحل توليد كاشي در محيط آزمايشگاه انجام مي شود. پس از طي تمامي مراحل و توليد كاشي نظر قطعي خود را در مورد آن خاكهاي مصرفي بازگو مي كنند .
 
آسياب هاي آزمايشگاهي( جارميل )
در آزمايشگاه براي بررسي و تحقيق در مورد تركيب مواد اوليه و بدنه و لعاب از اين نوع آسيابها استفاده مي شود كه جنس آنها از پورسلان سخت مي باشد . مواد اوليه در اين جارميل ريخته مي شود و گلوله هاي سراميكي در ابعاد و گونه هاي مناسب افزوده مي شود . سپس بوسيله يك موتور الكتريكي به صورت دوراني و يا رفت و برگشتي به حركت در مي آيد و پس از مدتي مواد را نرم مي كند. مدت دوران يا لرزش بستگي به دانه بندي مورد نياز داشته و هر چه جارميل بيشتر حركت كند . دانه ها به ذرات كوچكتري تبديل مي شود
انواع خاكهاي سراميكي
به طور كلي خاكهاي سراميكي به دو گروه تقسيم مي شوند .
خاكهاي نوع اول :
خاكهاي نوع اول خاكهايي است كه در كنار صخره هاي مادر كه فلدسپات باشد به وجود مي آيد و هنوز به وسيله باد و يا آب به ساير نقاط برده نشده باشد .سنگهاي فلدسپاتي تحت تاثير آبهاي زمين كه به داخل آن نفوذ مي كند مواد محلول خود را ازدست مي دهند و متلاشي مي شوند گاهي نيز بخار يا گازهاي موجود در زمين اين كار را انجام مي دهند و در نتيجه خاكي به وجود مي آورند كه كائولن نام دارد .
يكي از انواع مهم گل سراميك كه مورد استفاده زيادي دارد كائولن است اين گل تا اوايل قرن 18 در اروپا مورد توجه نبود و بعدا در سراميك سازي طرف توجه قرار گرفت .اما در چين ، در اوايل 200 پيش از ميلاد ظرف چيني سفيد از آن ساخته مي شد ايجاد كوره هايي كه درجه حرارت آنها 1200 درجه باشد به همرا ساختن ظروف چيني ظريف و شفاف در چين در حدود 600 سال بعد از ميلاد اتفاق افتاد . از اين نظر چيني ها 2000 ســـال جلوتر از اروپايي ها بوده اند . كائولن در چين بيشتر از هر كجاي ديگري يافت مي شود . چسبندگي كائولن چيني نيز بسيار زياد است و براي تهيه مواد سراميكي بسيار مناسب است . سراميك سازان چيني در ابتدا ظروف سفيد ولي كم دوامي از كائولن مي ساختند ولي پس از چندين سال تجربه توانستند كوره هايي با درجه حرارت بالا به وجود بياورند و يا چيزهايي به كائولن اضافه كنند تا بتوانند مواد سراميكي را كه سخت ونسبتا شفاف است ، بسازند .
كائولن از تجزيه فلدسپات در مجاورت هوا و آب به وجود مي آيد ، ذرات آن نسبتا درشت و در مقايسه با گلهاي نوع دوم چسبندگي كمتري دارد كائولن گلي نسبتا خالص اســــت و موادي نظير آهن در آن يافت نمي شود . كائولن در دماي 1800 درجه ذوب مي شود .
خاكهاي نوع دوم 
خاكهاي نوع دوم آنهايي هستند كه از زادگاه اصلي خود توسط باد و باران به ساير نقاط برده مي شود . مقدار خاكهاي نوع دوم در طبيعت خيلي بيشتر از خاكهاي نوع اول است .
خاكهاي نوع دوم از نظر تركيب با هم تفاوت دارند در بعضي از انواع آنها كه كائولن دست دوم است آهن وجود ندارد ولي اين نوع كائولن بسيار كمياب است.
بال كلي كه يكي از انواع خاكهاي نوع دوم است و به عنوان چسب مصرف مي شود داراي مقداري آهن است . بال كلي برخلاف كائولن داراي دانه هاي ريزبوده و مقدارآهن در آن زياد مي باشد .
بال كلي و كائولن هر دو مكمل هم هستند و بدين جهت آنها را با هم مخلوط مي كنند . نقطه ذوب بال كلي 1300 و انقباض بال كلي 20% است و آن را براي اصلاح گلهايي كه چسبندگي كمتري دارند مصرف مي كنند ولي مقدار آن نبايد بيشتر از 15% باشد .
اما گلي كه بيشتر براي توليد كاشي و ظرفهاي معمولي سراميكي به كار مي رود گل معمولي سراميك يا ارتن ور است كه داراي مقدار زيادي آهن بوده و در حرارت 950 تا 1100 درجه پخته مي شود .
حال نوبت حمل خاكهايي است كه به صورت سنگهاي عظيم الجثه هستند . براي اين كار بايد بهينه ترين روش را انتخاب كرد كه كمترين هزينه و سريعترين جابجايي را داشته باشد.اين روش توسط مهندسين مجرب امكان مي يابد آنها اين روش را براي حمل ارايه مي كنند . 
بعد از اينكه ايـــــــن سنگهاي عظيم الجثه به كارخانه حمل شدند به سالن توليد ارجاع ميشوند و توسط سنگ شكنهاي موجود در كارخانه آنها را به قطعات بسيار كوچكتر تبديل مي كنند .
سنگ شكنها
سنگ شكنها ماشينهايي هستند كه وظيفه كاهش اندازه سنگ معدن را تا اندازه دلخواه بر عهده دارند و بر دو دسته تقسيم مي شوند 

1- سنگ شكنهايي كه با نيروي فشار كار مي كنند مانند سنگ شكنهاي فكي ، مخروطي ، غلتكي 
2- سنگ شكنهايي كه با ضربه عمل مي كنند مانند سنگ شكنهاي چكشي – ضربه اي
از ميان مواد اوليه سراميكي ، فلدسپار است كه به صورت سنگ معدني به كارخانجات برده مي شود .سنگ شكنهاي موجود در كارخانجات مواد اوليه سراميكي را از شكل معدني تا اندازه اي خرد مي كنند كه براي ادامه خردايش در آسيابهاي گلوله اي مناسب باشند .( معمولا اندازه مواد معدني بايد حداكثر 15 ميلي متر باشد .)
در اين كارخانه از سه نوع سنگ شكن استفاده مي شود .در مرحله اول سنگ شكن فكي قرار دارد كه سنگهاي عظيم الجثه را به قطعات كوچكتري تبديل مي كند .سنگ شكن فكي معمولا براي خرد كردن سنگهاي سخت استفاده ميشود. 
سنگ شكن هاي فكي
اين سنگ شكنها داراي دو فك هستند كه يكي ثابت و ديگري متحرك مي باشد .اسا س ساختمان اين سنگ شكنها از دو صفحه كه نسبت به هم داراي زاويه حاد ميباشند ، تشكيل مي شود كه يكي از آنها حول لولايي مفصل شده است به گونه اي كه نسبت به فك ديگر كه ثابت است باز و بسته مي شود . فكها مي توانند حالت دندانه دار يا محدب يا مقعر داشته باشند . سنگ شكنهاي فكي دندانه دار جهت خرد كردن سنگهاي سخت و بزرگ مي باشند .
نحوه شكستن سنگ توسط سنگ شكنهاي فكي
قطعه سنگهاي عظيم الجثه را در دهانه ورودي سنگ شكن ميگذارند، اين سنگها بين فكها محكم گرفته شده و گير مي كند زيرا فكها در حال حركت به طرف يكديگرند. سرعت اين حركت بسته به ابعاد دستگاه مي باشد يعني هر چه دستگاه بزرگتر باشد فك متحرك سرعتش كمتر خواهد بود . بايد براي يك سنگ در هر مرحله كه بين د.و فك خرد مي شود زمان كافي وجود داشته باشد تا قبل از آنكه مجددا بين دو فك گير كند به موقعيت جديدي به سمت خروجي سنگ شكن سقوط نمايد....
HyperLink
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

     
Design And programming By www.bitasoft.ir