مشاور شما در زمینه پروژه های برنامه نویسی
و مهندسی نرم افزار
09131253620
همیشه در دسترس
(حتی روزهای تعطیل)
 
جستجو در پروژه های وب سایت
صفحه اصلی    |    جستجو در پروژه ها    |    درخواست نمونه پروژه    |    ثبت نام در وب سایت    |    ورود به حساب کاربری    |    سوالات قبل و بعد از خرید    |    درخواست استخدام    |     ارتباط با ما     |    نقشه وب سایت     
مشاهده جزئیات پروژه
>>>>مشاهده سایر پایان نامه های رشته كامپيوتر >>>>

>>>> مشاهده پایان نامه ها به تفکیک رشته >>>>

>>>> مشاهده لیست کامل لیست انواع پایان نامه ها <<<<


 
  خرید
کد پروژه: PA-1001
موضوع پروژه:

ADSL اینترنت پرسرعت

گروه پروژه: لیست انواع پایان نامه ها
تعداد مشاهدات: 1051
قیمت: 91000 (قیمت به ریال)
قالب فایل: Word
تعداد صفحات: 135
شرح پروژه:
فهرست مطالب
عنوان                                                                                                                  صفحه
فصل اول: سرگذشت اینترنت
مقدمه
1-1- اینترنت چیست؟
1-2- استاندارد TCP / IP
1-3- سوئیچینگ پاکتی
1-4- از ARPANET تا اینترنت
1-5- اینترنت گسترده تر می شود
1-6- پهنای باند بزرگترین مانع سر راه پیشرفتهای بیشتر اینترنت

فصل دوم: آشنایی با معماری اینترنت، شبکه تلفن عمومی و مودم
0 – مقدمه
2-1- درخواست
2-2- فراهم کننده خدمات اینترنت ISP
2-3- ساختار اینترنت
2-4- مقصد و سفر بازگشت
2-5- یک چشم بر هم زدن
2-6- شبکه تلفن عمومی
2-6-1- ساختار سیستم تلفن
2-6-2- مودم و مدولاسیون

فصل سوم: راههای مختلف ارتباط با اینترنت
0- مقدمه
3-1- ارتباط تلفنی (dial – up)
3-2- DSL همان خط تلفن، سرعت بیشتر
3-3- کدام بهتر است؟
3-4- روش های دیگر

فصل چهارم : ADSL
0- مقدمه
4-1- چرا DSL ؟
4-2- xDSL  خط مشترک دیجیتال نامتقارن
4-3- اهداف طراحی سرویس Xdsl
4-4- انواع DSL
4-5- ADSL خط مشترک دیجیتال نامتقارن
4-6- چگونگی انتقال داده در سرویس ADSL
4-7- برپاسازی ADSL
4-8- ایده اولیه روش ADSL
زوج تابیده
4-9- ADSL و تاثیرپذیری از مسافت
4-10- ADSL چگونه کار می کند؟ (نگاه نرم افزاری)
ADSL و مدولاسیون
پروتکل PPP
4-11- ADSL چگونه کار می کند؟ (نگاه سخت افزاری)
تجهیزات ADSL
4-12- مزایا و معایب استفاده از سرویس ADSL
مزایا
معایب
آنچه باعث شده ADSL به سرعت در همه جا رشد کند.
4-13- ADSL2+ , ADSL2 : عبور از مرزهای سرعت
4-14- ADSL در ایران
4-15- ADSL در آنسوی آبها
4-16- آینده ADSL
پيشگفتار:
عصر حاضر عصر انفجار اطلاعات است و پيشنياز ورود و دسترسي افراد به اطلاعات و شبكه جهاني اينترنت، زير ساخت مخابراتي مناسب است. در ايران سالهاست كه تنها راه ارتباطي مرسوم، استفاده از خدمات كُند و لاك پشتي Dial – up است. 
احتمالاً شما همه از آن دسته از كاربران اينترنت هستيد كه از Dial-up يا همان سيستم شماره گيري استفاده مي كنيد، يك مودم معمولي بر روي سيستم خود داريد، زمان زيادي از وقت شما هر روز بايد صرف شماره گيري و اتصال به اينترنت و قطع و وصل هاي متوالي شود، در زمان استفاده از اينترنت خط تلفن شما مشغول است و هزينه تلفن را هم بايد پرداخت كنيد، مولتي مديا در اينترنت را هم بي خيال شده ايد و در آخر اين كه از سرعت كُند و حلزوني اينترنت هم كلافه هستيد.
اما راه هاي ديگري نيز براي دستيابي به اينترنت وجود دارد. از جمله خدمات «باند پهن» يا «Broad band» كه خودِ اين روش نيز داراي انواع مختلفي مانند: Satellite, Wireless xDSL  و … مي باشد.
سالها ست كه با توجه به قوانين، مقررات و زير ساخت هاي مخابراتي موجود، در كشور ما تكنولوژي هاي مبتني بر DSL و بيسيم بعنوان روشهاي مقرون به صرفه و در دسترس معرفي و زمزمه مي شود. يكسال پيش بود كه «وزارت پست و تلگراف و تلفن» كه حالا ديگر به «وزارت فناوري ارتباطات و اطلاعات» تغيير نام داده است به چند شركت خصوصي به عنوان پيمانكار و مجري، مجوز راه اندازي و ارائه سرويس هاي اينترنت پرسرعت، با استفاده از بستر مخابراتي و بيسيم را ارائه كرد.
اما در اين پايان نامه- كه از چهار فصل تشكيل شده است- در مورد روش DSL كه پر مصرفترين و به نوعي كم هزينه ترين نوع روش هاي «باند پهن- broad band » است و همچنين در موردADSL  كه متداول ترين و پركاربردترين نوعِDSL مي باشد صحبت خواهيم كرد و به نحوة ارائة آن در ايران، خواهيم پرداخت.
و اما اشاره اي به محتواي هر فصل 
فصل اول : سرگذشت اينترنت
مطالب اين فصل اشاره دارد به « تاريخچة‌ اينترنت»، «گسترش و پيشرفت اينترنت» و همچنين مانعي كه بر سر راه پيشرفت هر چه بيشتر اينترنت قرار دارد، يعني مشكل «محدوديت پهناي باند». 
البته شايان ذكر است كه، براي رهايي از اين مشكل مجبور هستيم كه به استفاده از روش هاي ارتباطي «باندپهن– broad band» روي آوريم. محبوب ترين تكنولوژي «باند پهن» در جهان، تكنولوژي DSL مي باشد. و از ميان انواع سرويس‌هاي DSL، ADSL پرمصرفترين و پرطرفدارترين نوع آن مي‎باشد در فصل چهار، به تعريف تك تك اين مفاهيم خواهيم پرداخت.
فصل دوم: آشنايي با معماري اينترنت، شبكه تلفن عمومي و مودم
در اين فصل در مورد يكسري مطالب پايه و پيش نياز مانند« معماري اينترنت و چگونگي انتقال اطلاعات در اينترنت»، «شبكه تلفن عمومي»، «مودم» و «مدولاسيون» صحبت شده است. 
 
فصل سوم: روش هاي مختلف ارتباط با اينترنت
در اين فصل به روش هاي مختلف ارتباط با اينترنت از جمله  DSL , Dailup و … و اينكه كدام يك مي تواند بهتر باشد اشاره شده است.
فصل چهارم: ADSL
موضوعاتي كه در اين فصل آمده به طور خلاصه عبارتند از: تعريف سرويس  xDSL  بيان انواع  DSL ، تعريف  ADSL ، بيان اينكه  ADSL  چگونه كار مي كند؟، بيان تجهيزات  ADSL ، … مزايا و معايب آن، ADSL2 ، وضعيت ADSL در ايران، وضعيت آن در جهان و … و آيندة  ADSL .
 
چکیده
□ فناوري ADSL 
Asymmetric-DSL يا‌ADSL،‌ ‌يكي از فناوري هاي رده‌ xDSL است.DSL ياخطوط اشتراك ديجيتالي‌با استفاده از كابلهاي تلفن معمولي،‌امكان بهره‌گيري از سرعت بالا را براي اتصال به اينترنت فراهم مي‌كند‌DSL .امكانات و روش‌هاي گوناگوني براي مصارف خانگي فراهم مي‌كند كه مناسب‌ترين آنها روش خطوط ديجيتال نامتقارن يا‌‌ADSLاست. در اين روش با بهره‌گيري از نوعي خاص مدولاسيون، پهناي باند قابل‌استفاده برروي كابل تلفن به باندهاي فركانسي متفاوتي تقسيم و هر سيگنال فركانسي (صوت ، ارسال و دريافت داده‌هاي ديجيتالي) در يك باند صورت مي‌پذيرد. بدين‌صورت در هنگام اتصال به اينترنت ديگر خط تلفن براي مكالمات صوتي اشغال نخواهد بود و امكان تبادل صوت و تصويرنيز وجود خواهد داشت. در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دريافت اطلاعات مساوي نخواهد بود، در بالاترين سطح تئوري، امكان دريافت اطلاعات (DownStream) با سرعتي در‌حدود ‌‌8mbps  و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتي معادل ‌640‌mbps فراهم مي‌شود. دقيقا بدين‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن ياد مي‌شود. بصورت عملي يك كاربرخطوط ADSL مي‌تواند با سرعتي در‌حدود ‌‌2mbps دريافت و‌‌256mbps ارسال  اطلاعات برروي اينترنت داشته باشد. در استفاده از اينترنت با فناوري‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گيري و انتظار براي اتصال يا قطع ارتباط خبري نخواهد بود‌و شما بصورت دائمي با مركز‌‌ISP و در نهايت شبكه اينترنت متصل خواهيد بود. با روشن كردن كامپيوتر خود اتصال شما به اينترنت برقرار مي‌شود.
HyperLink
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

     
Design And programming By www.bitasoft.ir