دانلود پروژه کار آفرینی کشت توام اردک و ماهی

طرح توجیهی کشت توام اردک و ماهی بخش هشتم

 محاسبۀ قیمت فروش:

با توجه به قیمت گوشت اردک که در بازار هر کیلوگرم 000/8 ریال است و ارزش هر کیلوگرم گوشت ماهی در بازار 000/9 ریال است می توان با سودی معادل مبالغ مندرج زیر فروش معقولی انجام داد.
سود در هر کیلوگرم گوشت اردک:   2145 = 5855 – 8000 ریال
سود در هر کیلوگرم گوشت ماهی:   3145 = 5855 – 9000 ریال
ضمائم طرح:
1- نحوه استفاده از کودهای حیوانی در استخرها:
الف) کودها باید در آب ریخته شوند و اگر کودها در خاک ریخته شوند عناصر مفید داخل کود جذب زمین خواهد شد.
ب) با توجه به نیاز شدید فیتوپلانکتونها به نور خورشید باید کودهای حیوانی طوری داده شوند که محلول باشند و آب را کدر نکرده تا تبادل نور در استخر انجام شود.
ج) بهتر است کود یکباره به استخر داده شده و به تدریج اضافه گردد.
د) کودها موقعی موثرند که دارای واکنش محیطی خنثی باشند و یا اندکی قلیایی ولی اسیدی نباشند.
2- نژادهای اردک مورد استفاده در طرح:
اردک مورد استفاده در پرورش توام اردک و ماهی، از نژادهای گوشتی، اردک پکین Pekin و از نژادهای دو منظوره گوشتی و تخمگذار نژاد اردک خاکی کمپیل می باشد.
مشخصات اردک پکین  Duck Pekin
اردک
 
 
سر بزرگ و پهن دارد که در قسمت پیشانی برجسته به نظر می رسد. نوک به رنگ زرد روشن با حجمی متوسط و تا حدی خمیده دارد. پاها کوتاه و کلفت با تغذیۀ صحیح و کامل می توانند در سن 50 تا 55 روزگی به 2 تا 5/2 کیلوگرم برسند.
گوشت پکین طبق تحقیقات شوروی سابق دارای: 9/77% آب – 7/4% چربی- 4/16% پروتئین و 1% مواد معدنی است.
نژاد پکینی بسیار مقاوم و پرطاقتند. زمستان های سخت را به خوبی تحمل نموده و تابستان های گرم در صورت وجود آب از مقدار محصول دهی آنها کاسته نمی گردد به خاطر همین دو خصوصیت بسیار خوب است که توانسته اند در سرتاسر جهان منتشر شوند.
مشخصات اردک خاکی کمپیل Campbell Khaki drake
اردک
 
نژادی است که از تلافی نژادهای دوندۀ هندی، روتن فرانسوی و مالادر پدید آمده است. این نژاد نو رسیده دارای گوشت بسیار لذیذ و در عین حال میزان تخمگذاری بالا می باشد. همین دو صفت برجسته به اضافۀ قدرت انطباق با محیط جدید این نژاد را خیلی سریع در جهان گسترده نمود.
پاهای اردک های نژاد خاکی کمپیل زرد رنگ بوده و نسبتاً بلند است. به همین جهت بدن آنها در تماس بسیار نزدیک با زمین قرار دارد. بسیار پر انرژی و پر تحرک هستند، خیلی سریع خودشان را با محیط جدید منطبق نموده و با تغیییرات جوی به سرعت سازگاری نشان می دهند. از گیاهان و موجودات ریز آبی به خوبی استفاده نموده و تغذیه می نمایند. در مقابل اکثر بیماری ها مقاومت بیشتری نشان می دهند. گوشت آنها نسبت به نژاد پکینی خوشمزه تر و خوش خوراکتر است. 
3-کشت توأم غاز و ماهی:
فایده پرورش توأم غاز با ماهی این است که کود این جانور به تولید ماهی این است که کود این جانور به تولید ماهی کمک می کند. ضریب تبدیل غذایی غاز، بهتر از اردک، مرغ و بوقلمون است. برای پرورش غاز در استخرهایی که روی دیواره و سواحل آن علوفه وجود دارد، 8/2 – 9/1 کیلوگرم غذا جهت افزایش یک کیلو وزن زنده غاز کافی است. غاز دارای گوشت فوق العاده ای بوده و جگر و پر آن از ارزش بالایی برخوردار است. غاز را در سن 20 روزگی به استخرهای واجد بچه های 5 – 10 گرمی معرفی می کنند. غاز نسبت به اردک مدت کمتری روی آب استخر می ماند و به استراحت روی دیواره و چرا در اطراف استخر بیشتر علاقه دارد، توسعه پرورش توأم غاز و ماهی با حدودیت هایی از جمله میزان پایین تخمگذاری غاز در سال و مشکل تأمین جوجه غاز و تلفات در مرحله نیمچگی روبه رو بوده و به علاوه تأثیر مفید نگهداری غاز روی استخر کمتر از تاثیر اردک است.

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر