دانلود پروژه کارآفرینی تلفن رو میزی

طرح توجیهی تلفن رو میزی بخش اول

1ـ1 معرفی اجمالی پروژه 
پروژه در مورد تولید تلفن رومیزی است پروژه نشان می‌دهد كه تمام مواد اولیه محصول از داخل تأمین می‌شوند واحد تولید طرح دارای شیفت كاری یك نوبت است و در سال 270 روز كار می‌كند و در روز 5/7 ساعت مشغول به كار است هزینه‌های طرح عبارتند از سرمایه‌گذاری ثابت 844900، سرمایه در گردش 290900، سرمایه‌گذاری كل 1135800 هزار ریال می‌باشد ظرفیت سالانه تولید این محصول 20000 عدد می‌باشد و كل ارزش تولیدات سالیانه براساس ظرفیت اسمی 190000 ریال می‌باشد مساحت زمین طرح 3000 متر مربع می‌باشد و بهای آن 100000 ریال می‌باشد هزینه ساختمان و محوطه سازی 397900 هزار ریال می‌باشد و هزینه انرژی مورد نیاز و مصرفی 63900 هزار ریال می‌باشد و پرسنل مورد نیاز این واحد 21 نفر می‌باشد و حقوق كل و مزایای سالیانه 395900 هزار ریال می‌باشد و دوره برگشت سرمایه 4 سال و 3 ماه است. 
2ـ1 معرفی محصول
محصول مورد نظر دستگاه تلفن رومیزی است. وظیفه تلفن انتقال صدا از نقطه‌ای به نقطه دیگر به كمك ارتباط سیم كشی شده می‌باشد. تلفن می‌تواند در منازل، اماكن اداری، تجاری، اماكن عمومی یا هر مكان دیگری مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نوع مركز تلفن كه ارتباط بین دو دستگاه را برقرار می‌كند تلفن می‌تواند در داخل سازمانهای بزرگ یا برای ارتباطات شهری، بین شهری و بین الملل به كار رود. با استفاده از تلفن اماكن ارتباط زنده و مستقیم بین دو نفر برقرار شده و اشخاص می‌توانند از هر نقطه‌ای با یكدیگر مكالمه كنند.
3ـ1 سوابق تولید
تلفنهای رومیزی در حال حاضر توسط دو شركت منابع مخابرات و شركت جهان براساس امتیاز قدیمی شركت زیمنس آلمان تلفن رومیزی تولید می‌كردند كه كارخانه شیراز 20 هزار سیستم برای مدت دو سال و شركت جهان 122000 دستگاه در سال تولید می‌كرده‌اند به گفته مدیران شركتهای فوق هیچ یك تاكنون در ظرفیت تولید كامل نكرده‌اند چون این كالاها وارداتی هستند در آخرین 5 سالی كه آمار منتشر شده به صورت زیر تفكیك می‌کردند. 
به طوری كه ملاحظه می‌كنید به دلیل تحقیقات دولت در زمان جنگ در زمینه تأمین ارز با یك كاهش چشمگیر واردات مواجه بوده‌ایم و به علت نیاز بازار به كالا و افزایش تقاضای آن تلفنهای فانتزی به صورت كالای مسافری وارد كشور شده است
4ـ1 كاربرد محصول
وظیفه این دستگاه انتقال صدا از نقطه‌ای به نقطه دیگر به كمك ارتباط سیم كشی شده می‌باشد با توجه به نوع مركز تلفن كه ارتباط بین دو دستگاه را برقرار می‌كند این دستگاه می‌تواند در داخل سازمانهای بزرگ یا برای ارتباطات شهری و بین شهری یا بین الملل به كار رود.
1ـ4ـ1 طبقه‌بندی محصول
دستگاههای تلفن را می‌توان از جنبه‌های متنوعی طبقه‌بندی كرد از جمله مواردی كه می‌توان به آن اشاره كرد برحسب سیستم شماره‌گیر، سیستم زنگ، نوع ارتباط گوشی با پایه و انواع تجهیزات اضافی مورد نیاز می‌باشد. 
الف) سیستم شماره‌گیری 
دستگاههای تلفن اولیه دارای سیستم شماره‌گیری مكانیكی بودند. در این سیستم پالسهای شماره‌گیری تلفن به كمك چرخ دنده‌های مخصوص صورت می‌گیرد. در این سیستم كاربر با انگشت خود صفحه شماره‌گیر را می‌چرخاند چرخش این صفحه از طریق فنر، محور و چرخ دنده‌های پشت آن یك كلید را قطع و وصل می‌كند كه باعث ارسال پالسهای شماره‌گیری می‌شود. در این نوع شماره‌گیر كاربر با فشاردادن كلیدهایی به تعداد مورد نظر پالس ایجاد می‌كند. این سیستمها علاوه بر ایجاد سهولت در شماره‌گیری از نظر استحكام، طول، عمر و ظرافت نیز بر سیستمهای مكانیكی ارجعیت دارند. همچنین اغلب این شماره‌گیرها دارای یك حافظه برای تكرار آخرین شماره نیز هستند. 
ب) سیستم زنگ 
 با توجه به گرایش صنایع به ظرافت و زیبایی محصولات سیستم زنگ تلفنها نیز به تدریج از حالت مكانیكی به الكترونیكی تبدیل شده است البته هنوز هر دو نوع تلفن تولید می‌شود و اشاره به روند تكامل به جهت جدید بودن تلفنهای دیجیتالی است در سیستمهای زنگ مكانیكی تولید صدا در اثر برخورد یك چكش به كاسه زنگ ایجاد می‌شود این سیستم می‌تواند از یك یا دو كاسه زنگ استفاده كند حركت رفت و برگشت چكش نیز توسط یك بوبین مغناطیسی ایجاد می‌شود كه دائماً چكش را جذب و رها می‌كند نظر به اینكه این سیستم دارای حجم زیادی می‌باشد و صدای آن نیز چندان خوشایند نیست مدارهایی كه تولید صدا می‌كند جایگزین این سیستم شده‌اند با ارسال زنگ مدار الكترونیكی تحریك شده و صدای مخصوص تولید می‌كند. 
ج) نوع ارتباط گوشی با پایه تلفن
 در اكثر تلفنهای موجود گوشی توسط یك سیم كه حالت فنری دارد به پایه تلفن متصل است برخی از انواع نیز وجود دارد كه مجموعه گوشی از طریق ارتباط بی سیم به پایه متصل می‌شود. سیستم بی سیم به كاربر اجازه می‌دهد كه تا فاصله بیشتری از تلفن استفاده كنند.
د) انواع تجهیزات اضافی
5ـ1 مصرف كنندگان
محل مصرف این كالا به طور عمده منازل مسكونی، ادارات و سایر اماكن خصوصی و عمومی می‌باشند بنابراین با رشد و توسعه همه جانبه صنعتی و اجتماعی كشور انتظار می‌رود تعداد این اماكن كه تا حدودی بستگی به جمعیت نیز دارد رشد یابد در چند ساله‌ی اخیر بخش مخابرات در كشور توسعه زیادی داشته است و تعداد شماره‌های واگذار شده به شدت افزایش یافته است كه این برنامه باعث افزایش زیادی در مصرف دستگاه تلفن شده است با توجه به برنامه‌های این وزارتخانه در توسعه ارتباطات و افزایش دامنه شبكه تلفنی كشور پیش بینی می‌شود در چند ساله آتی نیاز به دستگاههای تلفن نیز افزایش یابد با توجه به تعرفه گمركی كالا در حال حاضر ورود كالا مطابق تعرفه و شرایطی مجاز است و كماكان واردات محصول صورت می‌گیرد و این مسأله بیان كننده عدم توانایی واحدهای تولیدی داخلی است و برای همین باید مهارت را بالا برد.

 
طراحی تولید
شامل
1ـ2 فرایند تولید
2ـ2 نمودار فرایند تولید
3ـ2 مواد اولیه و منابع تأمین آن
4ـ2 ابزار و ماشین آلات و منابع تأمین آن
5-2 برنامه زمان بندی طرح اجرای پروژه
6ـ2 ظرفیت تولید
7ـ2 پلان سالن تولید
8ـ2 جایابی و محل اجرای طرح
 
1ـ2 فرایند تولید
اكثر قریب به اتفاق صنایع الكترونیك قطعات و اجزای مدارها از واحدهای خاص تولید كننده این قطعات خریده می‌شود كارخانجات تولید كننده اجزای الكترونیكی مثل مقاومت، دیود، خازن، ترانزیستور و ... این قطعات را مطابق استانداردهای موجود تولید كرده و به بازار عرضه می‌كنند. با این قطعات قابلیت طراحی انواع مدارهای الكترونیكی وجود دارد. اما در این واحدها با توجه به بزرگی یا كوچكی واحد نسبت به ساخت دو بخش از محصولات تصمیم گیری می‌شود. بخش اول جعبه و شاسی دستگاهها و بخش دیگر تولید فیبر مدار چاپی است. در واحدهای كوچك صنعتی تولید جعبه و شاسی به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست چرا كه تدارك دیدن ماشین آلات به این منظور سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد و از طرفی ظرفیت این ماشینها نیز پر نمی‌شود. ولی با توجه به طرح خاص جعبه تلفن تهیه آن از بازار امكان پذیر نیست لذا باید قالبهای مورد نظر شناخته شود و به صورت حق العمل كاری با كارگاههای تزریق پلاستیك جهت تولید جعبه‌ها قرارداد بسته شود بنابراین فرایند داخلی این واحد تولید فیبر مدار چاپی و مونتاژ قطعات و محصول است لذا در این فصل انواع روشهای چاپ فیبر بحث می‌شود و روش مناسب انتخاب می‌شود.
الف) چاپ دستی مدار
این روش عموماً برای تولید فیبرهای نمونه و در تیراژ كم كاربرد دارد. در این روش فیبر مدار چاپی كه پشت آن مس دارد به ابعاد مناسب بریده می‌شود. سپس نقشه مدار توسط ماژیكهای ضد آب یا خطوط سیاه رنگ و چسب‌دار آماده موسوم به لتراست روی مس ترسیم می‌شود محلهایی كه با ماژیك یا لتر است پوشانده می‌شود پس از غوطه‌ور كردن فیبر در ظرف اسید باقی مانده و بقیه فیبر پاك می‌شود پس از اتمام این مرحله رنگهای عایق توسط تینر یا بنزین شسته می‌شود و فیبر آماده سوراخ‌كاری می‌گردد 
جای پایه قطعات توسط مته یك میلیمتر (برای قطعاتی كه دارای پایه كلفت‌تر هستند با مته مناسب قطر پایه قطعه) سوراخ می‌شود تا قطعات در این سوراخها قرار گرفته و محل اتصال لحیم كاری شود در روشهای مونتاژ دستی قطعات در یك یا چند مرحله روی فیبر چیده شده و لحیم می‌شود در این روش تك تك پایه‌ها توسط هویه‌های برقی به پشت فیبر لحیم می‌شوند برای تولید قطعات در مقیاس بیشتر لحیم كاری توسط وان قلع انجام می‌شود در این روش لازم است قبل از آن محلهایی از پشت فیبر كه ضرورتی برای لحیم كاری آن نیست رنگ آمیزی شود تا از مصرف بیهوده قلع پرهیز شود و پشت مدار نیز تمیزتر بماند به این محل اصطلاحاً چاپ سبز گفته می‌شود به این منظور محلهایی كه باید لحیم بگیرند پوشانده می‌شوند و پشت مدار با رنگ شفافی كه نشبت به مواد تینری مقاوم باشد رنگ آمیزی می‌شود پس از زدودن مواد پوشانده (لتراست) از محلهای اتصال، فیبر آماده مونتاژ قطعات می‌شود در این مرحله كلیه قطعات و سیمهای رابط در محلهای از پیش تعیین شده قرار داده می‌شوند و مدار از سطح وان قلع كه در آن قلع مذاب قرار دارد گذرانده می‌شود پس از این مرحله قطعات به فیبر متصل شده و مدار آماده آزمایش و كار می‌گردد.
ب) چاپ مدار توسط فیلم نقشه 
در این روش نقشه مدار روی سطح شفافی ایجاد می‌شود به این منظور می‌توان از ورقهای شفاف پلاستیكی (ترانس پارنت) یا شیشه استفاده كرد برای ایجاد نقشه روی ترانس پارنت یا شیشه می‌توان از لتراست استفاده كرد به این ترتیب نقشه توسط لتراست روی سطح شفاف ترسیم می‌شود.
برای حفاظت لتراست روی آن لایه محافظی از سلفون چسبانده می‌شود به منظور انتقال نقشه به پشت فیبر لازم است در محل تاریك یا دارای نور قرمز پشت فیبر را با اسپری مخصوص نسبت به نور حساس كرد سپس فیلم نقشه روی فیبر قرار داده شده و از تاریك خانه خارج می‌شود 
در این مرحله به پشت فیا پروژكتور به مدت حدود 10 دقیقه نور تابانده می‌شود پس از این مرحله قسمتهایی كه نور خورده‌اند در محلول سود شسته شده و محلهایی كه با نقشه پوشانده شده‌اند تثبیت می‌شود فیبرهایی كه در محلول سود تثبیت شده‌اند را مثل روش قبل در اسید قرار داده تا مس پشت آن پاك شود و مراحلی كه در روش اول ذكر شد مانند چاپ سبز و سوراخ‌كاری انجام می‌شود استفاده از این روش سرعت تولید تولید را تا حدودی كاهش می‌دهد و در كارخانجات بزرگ یا تجهیزات الكتریكی اتوماتیك از این روش برای ترسیم مدارهای بزرگ استفاده می‌شود ولی در كارگاهها و واحدهای صنعتی كوچك این روش برای نمونه‌سازی و كارهای دقیق استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاههای آگران دیسمان می‌توان ابعاد مدار ایجاد شده به این روش را نیز تغییر داد كه از این روش در ساخت مدارهای مجتمع استفاده می شود
این روش مشابه روشی است كه در برخی از كارخانجات نساجی برای چاپ طرح روی پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد در این روش نقشه روی پارچه‌های توری مخصوص شبكه‌داری ایجاد می‌شود قسمتهایی از مدار كه باید پاك شود توسط مواد ژلاتینی مخصوص پوشانده می‌شود در این روش تمام سطح پارچه به ژلاتین آغشته شده و به روش مشابه قسمت قبل نقشه روی توری تثبیت می‌شود. البته موارد مورد استفاده در این روش متفاوت است. پارچه آماده موسوم به سیلك درون قاب چوبی قرار داده می‌شود و رنگ روغنی در قاب ریخته می‌شود سپس با یك كاردك لاستیكی روی سیلك كشیده می‌شود تا رنگ از قسمتهایی كه ژلاتین ندارد به طرف دیگر كه فیبر قرار داده شده است تراوش می‌كند رنگی كه از توری می‌گذرد روی فیبر نقش بسته و طرح مدار روی فیبر قرار می‌گیرد پس از خشك شدن رنگ فیبر مثل روشهای قبل در اسید قرار داده می‌شود تا مدار مسی آماده شود و بقیه مراحل مثل مراحل روشهای دیگر است این روش به علت نیاز به امكانات گسترده و سرعت بیشتر تولید در اكثر واحدهای كوچك كارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد كه این روش بهترین روش برای این طرح است.
 
1ـ1ـ2 تشریح جامع فرایند منتخب
در بخش قبل به این نتیجه رسیدیم كه بهترین روش برای این پروژه استفاده از روش چاپ توسط سیلك است. قطعات الكترونیكی مورد استفاده فیبر خام و جعبه پلاستیكی از واحدهای دیگر و بازار تهیه شده و عملیات تولید و چاپ فیبر مونتاژ قطعات و مونتاژ دستگاه در این واحد صورت می‌گیرد برای تهیه جعبه‌های پلاستیكی از واحدهای قالب ساز درخواست شده و از آنها درخواست قالبهای تزریق پلاستیك می‌شود و قالبهای آماده در اختیار كارگاههای تزریق پلاستیك قرار داده می‌شود تا بر حسب سفارش جعبه‌های مورد نیاز تولید شده و به واحد انتقال داده شود.
 فیبر ختم در ورقهایی به ابعاد 1متر در 2متر خریداری می‌شود و توسط تیغ دستی به ابعاد تقریبی 8×12 سانتیمتر بریده می‌شود البته می‌توان برش فیبرها را توسط گیوتین یا قیچی دستی نیز انجام داد ولی چون ممكن است فیبر آسیب ببیند در واحدهای كوچك استفاده نمی‌شود پس از برش فیبر برای ایجاد طرح مدار پشت آن می‌توان سیلك آماده شده را روی فیكس چر ساده‌ای كه موقعیت فیبر را نسبت به سیلك ثابت نگه می‌دارد سوار كرد 
در این فیكس چر قاب سیلك با لولا به پایه متصل می‌شود پس از آن فیبر روی پایه قرار داده می‌شود و قاب سیلك روی فیبر قرار می‌گیرد سپس رنگ روغن در قاب سیلك ریخته می‌شود و با حركت كاردك رنگ به پشت فیبر منتقل می‌شود پس از این مرحله فیبرها كنترل می‌شود تا در صورتی كه غلظت رنگ مناسب نبوده یا سیلك آسیب دیده باشد اشكالات ایجاد شده اصلاح شود در صورتی كه رنگ بیش از حد غلیظ باشد نقشه پشت فیبر كامل نمی‌شود و در بعضی نقاط رنگ نفوذ نمی‌كند همچنین رقیق بودن رنگ باعث می‌شود كه رنگ روی سطح مسی فیبر پخش شود و مدارغیرقابل استفاده شود به جز این موارد ممكن است در اثر كار قسمتی از سیلك سوراخ شده یا توری آن مسدود شود كه در نتیجه آن در بعضی از قسمتها رنگ نشست داشته یا در جایی كه باید رنگ شود رنگ نفوذ نمی‌كند فیبرهای رنگ شده در محوطه قرار داده می‌شوند تا رنگ آن خشك شود همچنین با توجه به حجم تولید می‌توان از دمنده‌هایی استفاده كرد تا زودتر خشك شوند زمان تقریبی خشك شدن 2 ساعت می‌باشد.
 پس از خشك شدن فیبرها باید در وان اسید غوطه ور شوند تا مس قسمتهایی كه رنگ نشده پاك شود نكته‌ای كه باید رعایت شود باید فیبرها از یكدیگر فاصله داشته باشند چون اگر فیبرها در وان اسید یا در حین حمل و نقل به یكدیگر برخورد كنند ممكن است ایجاد خراش كنند و مس آن قسمت پاك شود و این مسأله باعث قطعی مدار می‌شود و باید برای برخورد نكردن در وان از شاخه‌هایی استفاده شود كه فیبرها در آن چیده شوند زمان تقریبی عمل حدود نیم ساعت است.
محتوی وان اسید باید گرم نگه داشته شود پس از تقریباً دو نوبت چاپ فیبر اسید وان قابل استفاده نبوده و قدرت خود را از دست می‌دهد كه باید اسید مجدداً تهیه شود اسیدهای مصرفی به صورت پودر می‌باشد كه در آب جوش داخل وان حل شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد در مرحله بعدی پس از چاپ مدار پشت فیبرها با تینر شسته می‌شود تا رنگ روغنی پاك شود این عمل توسط كارگر و با استفاده از پرسهای دستی انجام می‌شود فیبرهای شسته شده توسط دریل ستونی یا دریل رومیزی پایه‌دار باید سوراخ‌كاری شود محلهایی كه پایه قطعات قرار می‌گیرد توسط یك مته سوراخ می‌شود زمان این عملیات بستگی به طرح مدار و تعداد قطعات دارد كه برای این مدار نیاز است این زمان در حدود 3 دقیقه برآورد می‌شود برای افزایش سرعت كار می‌توان از شابلونی استفاده كرد كه عمل سوراخها سریعتر پیدا شده و سوراخ شود 
پس از انجام سوراخ‌كاری باید پشت مدارها چاپ سبز شود به این منظور كه لتراستهای دایره‌ای محلهای سوراخ كه باید پایه قطعات لحیم شود پوشانده می‌شود و رنگ تینری با پیستوله به پشت فیبرها پاشیده می‌شود پس از خشك شدن رنگ سبز فیبرها با تینر شسته می‌شود تا لتراست پاك شود پس از شستشو و پاك شدن لتراست برای اینكه لحیم كاری با سهولت و ظرافت صورت گیرد ابتدا فیبر را باید در ظرفی محتوی فلاكس قرار داده تا تمامی فیبر به این ماده آغشته شود این كار بدین منظور صورت می‌گیرد كه قلع با ظرافت و استحكام كافی اتصال قطعات الكترونیكی روی فیبر را برقرار كند در این مرحله فیبرها آماده مونتاژ قطعات می‌باشند قطعات مدار و سیمهای اتصال مطابق نقشه روی فیبر چیده می‌شود و پشت فیبرها با سطح قلع مذاب درون وان قلع مماس می‌شوند پس از این مرحله اضافی پایه‌های قطعات توسط سیم چین قطع می‌شود در این مرحله بعد فیبرها به وسیله تینر فوری باید شسته شود این شستن توسط برس به وسیله كارگر انجام می‌گیرد این شستشو بدین دلیل است كه ماده فلاكس خاصیت خورندگی دارد و باعث خورده شدن مس مدار می‌شود.
مرحله نهایی مونتاژ محصول به شرح زیر انجام می‌شود ابتدا سر سیمهای رابط گوشی (كابل 4 رشته) و رابط پریز (كابل 2 رشته) به سیمهای آن پرچ می‌شود و سر سیمهای هر كابل در یك سوكت پلاستیكی جازده می‌شود (نری سرسیمها همراه با قطعات دیگر روی فیبر لحیم شده است) سپس این سوكتها روی برد مدار در محل نری فیشها جا زده می‌شود در مرحله‌ی بعد سیمهایی كه جهت اتصال به قطعات تنظیم صدا، پالس، تون و كلید ردیال روی برد قرار دارند به این قطعات لحیم می‌شود سپس 8 سرسیم مادگی به سیمهای اتصال شماره‌گیر پرچ می‌شود. 
سپس این سرسیمها در دو سوكت پلاستیكی قرار داده شده و سوكتها روی برد جا زده می‌شوند در مرحله بعد پایه‌های پلی اتیلنی شماره‌گیر با فشار در محل خود روی جعبه قرار داده شده و شماره‌گیر با فشار در محل خود روی جعبه قرار داده می‌شود و شماره‌گیر تلفن روی این پایه نصب می‌گردد سپس پایه‌های جعبه تلفن در سوراخهایی كه به همین منظور كف جعبه تلفن تعبیه شده است قرار داده می‌شود قبل از بستن در جعبه تلفن كلیدهای redial و hold و ولوم تنظیم صدای زنگ روی آن نصب می‌شود به این منظور پایه‌های روی جعبه تعبیه شده كه با هویه سر آنها روی قطعات ذكر شده پرچ گرم می‌شود. 
در این مرحله می‌توان در جعبه تلفن را بست ولی چون باید مدار آزمایش شود این عمل به ایستگاه بازرسی نهایی واگذار می‌شود همچنین سر دیگر سیمهای مربوط به گوشی و دهنی كه سرسیمهای مادگی آن قبلاً پرچ شده است به گوشی و دهنی وصل شده و این قطعات در جعبه گوشی نصب می‌گردد بستن در جعبه گوشی نیز پس از بازرسی انجام خواهد شد آخرین مرحله ی مونتاژ این دستگاه بستن سه شاخه پریز به سیم ورودی است كه پس از این مرحله تلفن مورد بازرسی نهایی قرار می‌گیرد پس از بازرسی و تأیید صحت عملكرد دستگاه تلفن در جعبه گوشی و جعبه پایه تلفن توسط بازرسی كنترل كیفی بسته می‌شود و تلفن به مرحله ی بسته بندی ارسال می‌شود در این مرحله دستگاههای تلفن در جعبه‌ها قرار می‌گیرد و هر 40 جعبه در یك كارتن چیده می‌شود و در آخر به انبار می‌رود.
 
2ـ2 نمودار فرایند تولید
با توجه به مطالب ارائه شده در مبحث 1ـ1ـ2 فرایند تولید را می‌توان مطابق نمودار زیر به تصویر كشید
           نمودار فرایند تولید        
1ـ برش فیبر                                                                                                              
2ـ بازرسی و كنترل                                                                                       
3ـ رنگ كاری با سیلك
4ـ غوطه‌وری در اسید
5ـ شستشو در تینر3
6ـ سوراخ‌كاری كل پایه‌ها
7ـ رنگ كاری چاپ سبز4
8ـ شستشو در تینر
9ـ آغشته سازی با فلاكس5
10ـ مونتاژ و لحیم كاری
11ـ بازرسی و كنترل
12ـ برش اضافی پایه‌ها6
13ـ شستشو با تینر
14ـ مونتاژ و لحیم قطعات با مدار7
15ـ كنترل و مونتاژ نهایی
16ـ بسته‌بندی
 
3ـ2 مواد اولیه و منابع تأمین
در این بخش با توجه به فرایند تولید منتخب و شرایط عملكرد واحد میزان مصرف هر یك از مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید یك واحد محصول بیان خواهد شد لذا پس از معرفی مشخصات فنی هر یك از این مواد نسبت به منابع تأمین آن تصمیم گیری می‌گردد در جدول 1ـ2 مواد اولیه و منابع آن ذكر شد و همراه آن قیمتها مشخص شده است.
جدول شماره 1ـ2 مواد اولیه مورد نیاز و منابع تهیه آن:

ردیف

نام مواد اولیه و مشخصات فنی

محل تأمین

مصرف

سالیانه

واحد

هزینه واحد

 

داخل كشور

خارج كشور

ریالی

ارزی

 

1

جعبه پایه تلفن از جنسABS

×

-

 

20

هزار عدد

3050000

0

 

2

درجعبه پایه تلفن از جنسABS

×

-

20

هزار عدد

3050000

0

 

3

جعبه گوشی تلفن از جنسABS

×

-

20

هزار عدد

1550000

0

 

4

درجعبه پایه تلفن از جنسABS

×

-

20

هزار عدد

1550000

0

 

5

شماره‌گیر دیجیتالی 12 كلید

×

-

20

هزار عدد

3100000

0

 

6

دكمه REDIAL از جنس ABS

×

-

60

هزار عدد

55000

0

 

7

دكمه HOLD از جنس ABS

×

-

60

هزار عدد

55000

0

 

8

دكمه ولوم از جنس ABS

×

-

20

هزار عدد

400000

0

 

9

كلید سه حالته شش پایه با دو مدار

×

-

20

هزار عدد

1000000

0

 

10

كلید فشاری سه پایه با مدار تبدیل

×

-

20

هزار عدد

750000

0

 

11

دهنی میكروفون خازنی

×

-

20

هزار عدد

4200000

0

 

12

گوشی دینامیكی (سلفی) 32 اهم

×

-

20

هزار عدد

4200000

0

 

13

چوك تلفن ورودی سه سر خروجی دو سر

×

-

20

هزار عدد

2500000

0

 

14

فیبر مدار چاپی استخوانی پشت مسی دار 1 میلیمتر

×

-

200

متر مربع

350000

0

 

15

ولوم یك كیلو اهم

×

-

20

هزار عدد

400000

0

 

16

كلید فشاری نرمال باز دو پایه

×

-

20

هزار عدد

230000

0

 

17

سوكت كشویی چهار فیش

×

-

80

هزار عدد

450000

0

 

18

سرسیم كشویی نروماده

×

-

32

هزار عدد

100000

0

 

19

كابل دورشته75/0×2 افشان طول 5/1متر

×

-

30

هزار عدد

40000

0

 

20

كابل چهاررشته 75/0×4 افشان حالت فنری

×

-

20

هزار عدد

1500000

0

 

21

سه شاخه سه شكافه تلفن

×

-

20

هزار عدد

400000

0

 

21

سه شاخه سه شكافه تلفن

×

-

20

هزار عدد

400000

0

 

22

زنگ بلند كریستالی

×

-

20

هزار عدد

2800000

0

 

23

IC شماره‌گیرum91210c

×

-

20

هزار عدد

1500000

0

 

24

Ic تولید صدای زنگ34017-1p

×

-

20

هزار عدد

1200000

0

 

25

ترانزیستور25c440G 2N401

×

-

200

هزار عدد

200000

0

 

26

خازن سرامیكی10nf

×

-

40

هزار عدد

170000

0

 

27

خازن الكترولیتی63r100uf

×

-

120

هزار عدد

68000

0

 

28

انواع مقاومت

×

-

400

هزار عدد

100000

0

29

دیودin4001-1n4148

×

-

160

هزار عدد

45000

0

30

پایه شماره‌گیر از جنس پلی اتیلن

×

-

40

هزار عدد

75000

0

31

دكمه قطع از جنس ABS

×

-

20

هزار عدد

350000

0

32

پایه تلفن از جنسPVC نرم

×

-

80

هزار عدد

155000

0

33

قلع آلیاژ 7% قلع و 30% سرب

×

-

445

كیلوگرم

60000

0

جمع كل

9715

 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر