آموزش Circuit maker بخش پنجم

آموزش Circuit maker بخش پنجم

توسط amin8505 | گروه معماری کامپیوتر | 1394/07/20

نظرات 0

1-1- نحوه استفاده از ماکروی ایجاد شده
برای این منظور کافیست یک پروژه جدید ایجاد کنیم و ماکرویی که از قبل ایجاد کرده ایم را در پروژه مورد استفاده قرار دهیم. (شکل زیر)
استفاده از ماکروی ایجاد شده 
 
پس از وارد نمودن ماکرو به پروژه ، سویچها و Led های مورد نیاز را به پایه ها وصل می نمائیم و ماکرو را تست می نمائیم. (شکل زیر)
 نحوه استفاده از ماکروی ایجاد شده

1-2- تست ماکرو
 تست ماکرو

همانگونه که مشاهده می شود ماکروی ساخته شده به صورت صحیح با ورودیهای دارده شده خروجیهای مورد نظر در نیم جمع کننده را می دهد.
 
1-3- نحوه انتقال ماکرو به سایر سیستمها
ماکروهای ایجاد شده در یک سیستم فقط در همان سیستم قابل استفاده می باشند. برای اینکه بتوان از ماکرو در سایر سیستمها نیز استفاده کرد بایستی به روش زیر عمل نمود.
ابتدا فایلی با عنوان USER.LIB از کامپیوتر مبدا را از مسیر X:\Program Files\CircuitMaker 2000\ کپی می نمائیم و به کامپیوتر مقصد انتقال می دهیم. درایو X در حقیقت همان درایوی است که نرم افزار در آن نصب شده است.(شکل زیر)
 USER.LIB
 
پس از کپی و انتقال این فایل به کامپیوتر مقصد وارد برنامه Circuit Maker می شویم و از منوی Macros بر روی دستور Macro Copier کلیک می نمائیم. (شکل زیر)
 Macro Copier
پس از این مرحله صفحه ای ظاهر می شود که دارای دو بخش است. بخش اول Copy From است که باید در آن ، ماکروی اصلی (فایل User.lib) که قبلا از سیستم اصلی به سیستم جاری منتقل شده را انتخاب نمود و در بخش Copy To باید فایل User.lib مربوط به نرم افزار Circuit Maker سیستم جاری را انتخاب نمائیم. برای انتخاب مسیر در هر دو بخش از کلید Open استفاده می نمائیم. (شکل زیر)
 Circuit Maker
برای انتقال هر یک از ماکروها باید در بخش مبدا آنها را انتخاب نمود و بر روی >>>Copy>>> کلیک نمود. با انتخاب هر یک از ماکروها در بخش مبدا کلید >>>Copy>>> فعال می شود. پس از کلیک بر روی کلید >>>Copy>>> عملیات کپی آغاز می شود. اگر یک ماکرو دارای چند ماکروی داخلی دیگر باشد در هنگام کپی پیغامی مبنی بر درخواست انتقال آن ماکرو ها نیز نمایش داده می شود که می توان آن زیر ماکروها را نیز منتقل نمود. پس از انتقال معمولا ماکروها به بخش User Defined منتقل مشوند. (شکل زیر)
ماکرو 
 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر