دانلود پروژه کارآفرینی شرکت خدمات شبکه

طرح توجیهی تاسیس شرکت خدمات شبکه بخش اول

 مقدمه ای بر موضوع پروژه

نو پا بودن صنعت فناوري اطلاعات در ايران و وجود پتانسيل بسيار بالا از متخصصان و همچنين سازمانها و موسسات بزرگ اقتصادي در کشور زمينه مناسبي را براي توجه جدي به توسعه تخصص ها و زيرساختهاي فناوري اطلاعات فراهم کرده است. با توجه به اين موضوع که امروزه سلامت اقتصادي ملتها ارتباط مستقيمي با سطح مهارتهاي آنها در فناوري اطلاعات و ارتباطات شناخته مي شود لذا به جاست که با گسترش بستر هاي علمي و تحقيقاتي زمينه هاي فکري و فرهنگي توسعه فناوري اطلاعات فراهم شود. توسعه زیر ساختهای فناوری اطلاعات امری است که به مرور به وقوع خواهد پیوست و در این میان مسائلی چون توسعه آموزشی وتوسعه فرهنگی که هر دو از لوازم جوامع دانش مدار هستند جای توجه و تعمق بسیار دارند. فناوری اطلاعات به عنوان دانش و به عنوان صنعت از درجه کار آفرینی بالایی برخوردار است و در نتیجه بهره گیری مناسب و توسعه مدیریت شده آن در ایران می تواند اثرات سودمندی در پیکره اقتصادی کشور ما داشته باشد.  تجارت الکترونیکی یک محیط فعال کاربرد تکنولوژی برای آسان کردن تغییر اطلاعات تجارت و خودکار کردن مبادلات بازرگانی است . تجارت الکترونیکی باعث تغییر انواع اطلاعات ، از جمله مبادلات بازرگانی از طریق شبکه است که به آن E-Commerce می گویند . از این رو ، بازاریابی از طریق شبکه اینترنت ، معروف به " تاجر با مشتری" ، تنها یکی از پدیده های بستر تجارت الکترونیکی است . تجارت الکترونیکی موجب تغییرات عمیق و اساسی در ساختار و عملکرد تجارت و مبادلات بین تاجرها ، معروف به " تاجر با تاجر" شده است . تاجر با تاجر در تجارت الکترونیکی شامل انواع تکنولوژی های کاربردی و شبکه ای برای خودکار کردن و بهینه سازی مبادلات بین بخش های مختلف تجارت است. 
برای موفقیت در شرایط تجارت امروزی بایستی برنامه های بازاریابی روی تفاوتهای ارزشی تمرکز داشته باشند . برنامه های تجاری در پی نفوذ بیشتر در ارتباط با مشتری هستند تا مشتریان بطور وفادار باقی بمانند . مدیریت ارتباطات مشتری یک کار مهارتی است که مشتری را با هدف ارتباط سطح بالای کیفی به منظور وفاداری و سود بیشتر تشویق می کند . به علاوه بر تعیین و ابقای مشتریان با سودآوری بالا و طولانی تاکید می کند . CRM  به عنوان یک عامل موفقیت مهم در تجارت الکترونیکی و ابتکارات مدیریت تدارکات و تهیه کالا پدیدار شده است. 
محیط تجارت جدید این امکان را برای شرکتها فراهم کرده تا پرسنل خود را سریعاً به اطلاعات و مهارتهای جدید آشنا کنند . شرکتهایی که می خواهند برای حفظ مشتریان خود ، تکنولوژی جدید را به آنها آموزش دهند از امکانات محیط جدید تجارت بخوبی استفاده می کنند . امروزه از آموزش راه دور در سطح وسیعی استفاده می شود.
طراحی منابع شرکتها باعث حفظ موقعیت در صحنه رقابت می شود . با این تکنیک یک ساختار نرم افزاری برای خودکار کردن و یکپارچه سازی دامنه ای از فرآیندهای تجارت ایجاد می شود . با استفاده از این ساختار شرکتها در مقابل تغییرات بازار و توزیع بهتر خدمات با قیمت پایین تر ، عکس العمل های بیشتری پیدا می کنند.
متخصصین فروش شرکتها از روشهایی استفاده می کنند که بتوانند اطلاعات مشتری  و دیگر داده های با ارزش تجارت خود را از راههای دور و حتی خارج از محیط کار خود کنترل کنند . برای افزایش نرخ برگشت سرمایه استفاده از تکنولوژی خودکار کردن فروش ، اجباری شده است . با خودکار کردن وظایف مختلف از جمله برنامه ریزی عرضه ، پیگیری مسایل و مدیریت اطلاعات مشتری ، هزینه های فروش شرکتها کاهش یافته و پتانسیل عوامل فروش را برای افزایش فروش بالا می برد . این چشم انداز موجب شده تا شرکتها اقدام به خرید رایانه های کیفی مجهز به برنامه های لازم برای عوامی فروش خود کنند . با این حال تکنولوژی فروش خودکار در مراحل ابتدایی است و قابلیت و مشخصات آن از یک فرد تا فرد دیگر ثابت نیست . نتیجه اینکه هزینه حفظ فروش از طریق شبکه بالا رفتا و نرخ برگشت سرمایه به سادگی قابل تشخیص نیست .
امروزه هر سازمان تجاری به یک زیر ساختار IT نیاز دارد که بتواند تمام مشتریان مورد انتظار ، پرسنل ، شرکتهای پشتیبان و شرکا را پوشش داده ، ابتکارات را فعال کرده و فرآیندهای تجارت را بهره ور نماید . با این حال ، سازمانهایی هستند که از منابع داخلی برای اطمینان از پایدار بودن عملیات زیر ساختار های شبکه های مدیریت شده در تجارت الکترونیکی بهره می گیرند . 
این وضعیت موجب ایجاد فرصتهای زیاد برای آنهایی شده ایت که خدمات شبکه های مدیریت شده با ارزش ، از جمله خدمات یکپارچه صوت یا داده ، خدمات شبکه های شخصی مجازی (VPN ) ، اکسترانتهای تاجر با تاجر ، خدمات تضمین شده و تخصیص درست منابع کاربردی ارائه می کنند . بنا به برآورد کارشناسان ، بازار چنین خدماتی حدود 48 میلیارد دلار در سال است. 
امروزه  تمامي مديران موفق يكي از مهمترين راه هاي پيشرفت و توسعه فعاليت  تجاري خود را در استفاده از شبكه هاي اينترنتي جستجو مي كنند و نمي توان تصور كرد كه شركت هاي تجاري ، توليدي و يا خدماتي از رسانه اينترنت سود نبرند. به همين روي شركت ها با تاسيس سايت هاي توانمند اينترنت ، فعاليت ها و محصولات خود را در معرض ديد جهانيان قرار مي دهند.
بسياري از شرکتها به ارزش E-commerce  و اينترنت براى پيشبرد اهداف تجارى خود پي برده اند و ميليونها وب سايت هم اکنون در سراسر دنيا وجود دارند که سرويسها و خدمات مختلفي را عرضه مي کنند و طبق آمار هر روز هزاران وب سايت جديد به آنها اضافه مي شود.
درجهان امروز و تجارت نوين، وب سايت نقش بسيار مهمی در موفقيت شرکتها دارد. در عصر اطلاعات مخاطبين و رقيبان فقط يک ليک با یکدیگر فاصله دارند. هم اکنون در دنيا صدها ميليون نفر از اينترنت استفاده مينمايند. زمينه فعاليت شرکتها هر چه ميخواهد باشد ، مسلما شرکتها نميتوانند به سادگی از اين جمعيت صرفه نظر کنند.
وب مکانی جهت حضورشرکتها و تجارت آنهاست. ارزان و سريع می باشد، کاتالوگ يا اطلاعات هميشه در دسترس است، شرکتها می توانند 24 ساعت در شبانه روز خدماتشان را ارائه دهند ، از ترافيک و شلوغی شهرها به دورهستيد ، درمقابل بازار و تقاضای جهانی قرار دارند ، ازبرخورد مستقيم بامشتری عصبانی خبری نيست ، به راحتی و با سرعت پیامها انتقال پیدا می کنند. شما می توانيد هزينه ها کاهش پیدا می کنند. یکی از بزرگترین چالشهای بازاریابی در اینترنت تلاش برای جلب و جذب مخاطبان است . این امر باعث به وجود آمدن یک صنعت تبلیغاتی کاملا جدید بر روی شبکه وب شده است. تبليغات در واقع خود بخشی از سرمايه محسوب ميشود که به عنوان پشتوانه محکمی ، ديگر عوامل سرمايه گذاری را تکميل و پشتيبانی و يا به عبارتی آنرا بيمه ميکند .در دنیای امروز و با که با حجم عظیم تبادلات الکترونیکی رو به رو هستیم تجارت الکترونیک جزوئ .لاینفک دنیای الکترونیکی قرار گرفته است. امروزه فروشگاههای بزرگ به آسانی محصولات خود را از طریق اینترنتی به فروش میگذارند و شرکتها .تبادلات عظیم مالی خود را بر روی اینترنت سامان بخشیده اند. .دنیای تجارت الکترونیک دنیای وسیعی است که در ایران امروز به آن توجهی نمی شود. شاخه های تجارت الکترونیک امروزه بقدری گسترده شده که شرکتها دیگر در زمینه خاصی در این .مقوله در سطح بین الملی فعالیت میکنند. سرمایه گذاری -بازاریابی الکترونیک - پرداخت های الکترونیک - ایکارنسی ها -فروشگاهای آنلاین -.بازارهای بزرگ حراجی و ... همه و همه تنها گوشهایی از وسعت تجارت الکترونیک را شمامل میگردد. مرکز فن آوری اطلاعات از بدو تاسیس در زمینه تجارت الکترونیک و ارائه راه حل های جدید همواره پیش قدم بوده است و تلاش ما این بوده که جوانان ایرانی اینترنت را به عنوان یک حرفه که درآمد معقولی .برای آنان خواهد داشت برگزینند. 
مدیریت در نظر دارد با تاسیس شرکت خدمات اینترنت و شبکه ، شرکتهای ایرانی را در جهت رسیدن به اهداف فوق الذکر یاری نماید. شعار این شرکت این است که " سود مشتری سود خود ماست".
تعاریف
معنی و مفهوم بعضی از لغات به کار برده شده در این طرح: (لازم به ذکر است که بعضی از این لغات دارای معانی دیگری نیز می باشند. در اینجا تنها آن معنی که مربوط به کار ما می شود توضیح داده شده است.)
دسترسی access

دسترسی

access

حساب ، اعتبار

account

فعال

active

 تبلیغ ، آگهی ، مخفف

advertisement

تبلیغ کردن ، آگهی دادن

advertise

در دسترس ، قابل استفاده

available

یک شئ گرافیکی در صفحات اینترنت که به صورت لینک بوده و معمولا برای تبلیغات استفاده می شود . اندازه استاندارد آنها 60 × 468 پیکسل است .

banner

تائید کردن

confirm

پول الکترونیکی

e-currency

صرافی ، معاوضه

exchange

سوالات رایج ، پرسشهای متداول

FAQ s

عضو

member

غیر فعال

inactive

غیر مستقیم

indirect

زیر مجموعه غیر مستقیم ، زیر مجموعه نسل دوم به بعد

indirect referral

حداقل مبلغی که یک سایت کسب درآمد به حساب اعضای خود واریز می کند . تمام اعضا برای اینکه بتوانند درآمدهای خود از این سایت را دریافت کنند باید این درآمدها را حداقل به این مبلغ برسانند .

minimum pay out

پیشنهادی انجام کاری که ممکن است یک سایت کسب درآمد به اعضا خود بدهد و در قبال آن مبلغی به آنها بپردازد . task هم معمولا به همین معنی است .

offer

کاری که برای آن مزدی دریافت شود .

paid

پرداخت ، پول

payment

استان ، ایالت

province

نرخ ، مبلغی که فرد برای تکمیل یک offer دریافت می کند .

rate

زیر گروه ، زیر مجموعه

referral

لینکی که برای جلب زیر مجموعه از آن استفاده می شود .

referral link

ثبت نام

register

درخواست

request

ایالت ، استان

state

وضعیت

status

ارائه کردن

submit

وظیفه

task

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر