دانلود پروژه کارآفرینی شرکت خدمات شبکه

طرح توجیهی تاسیس شرکت خدمات شبکه بخش نهم

 موانع و مشکلات 

موانع و مشکلات بسیار زیادی در زمینه گسترش IT در کشور وجود دارد. یکی از مهمترین این موانع سواد IT است. درگذشته تمدن هایی که در بستری ارتباطی شکل گرفته بودند و دارای امکانات و پوشش ارتباطی توانمند تر و وسیع تر بوده اند ، سرزمین های وسیع تری را در گستره نفوذ خود قرار داده و در پناه این شیوه خردمندانه و بدون نیاز به جنگ و کشور گشایی که همواره نتایج نا مطلوبی در بر داشته و دارند، منابع متنوعی را در اختیار گرفته و توسعه ای پایدار داشته اند . 
ساکنین مناطق تحت سلطه این تمدن ها در حوزه های مختلفی از قبیل زبان ، دین ، هنر ، دانش ، ارزش های اخلاقی و اجتماعی ، اقتصاد ، قوانین و اصول حکومت به مشابهت ها و اشتراکات زیادی دست یافته بودند که آنها را تا مرز ایثار در کنار هم متحد کرده بوده است که به عنوان مثال می توان به تمدن ایران باستان اشاره داشت.
امروزه یکی از پیامدهای مهم و قابل توجه توسعه فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات شکل گیری فضای جدیدی در بستر اینترنت است که به تعبیر برخی می رود تا عصری با عنوان عصر مجازی را خلق کند. 
این فضا ی مجازی در جای جای شئونات فردی و اجتماعی (آموزش و پرورش در تمام سطوح ،تجارت و اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر ، دین و اخلاق و ...) وارد شده و این ورود، صرف نظر از میمون و مبارک بودن یا نبودن آن در حال تکامل و توسعه است و به تعبیری چشم اندازی از شکل گیری یک ویا بهتر بگوییم چند تمدن جدید را به نمایش می گذارد و قوانین حاکم بر آن نیز در همین فضا تعریف می شود. 
ساکنان نواحی مرزی این قلمرو – کاربران جدید- به مرور در این فضا حل می شوند و جوامع الکترونیکی جدیدی بنا می شوند جوامعی که در نهایت سلامت به تولید و توسعه علم می پردازند یا جوامعی که در گنداب ضد ارزش ها غوطه می خورند.
امروزه از اینترنت به عنوان مهمترین پدیده جهانی پس از دوران انقلاب صنعتی یاد می شود. نقش اینترنت در ایجاد همگرایی و گسترش و نزدیکی ارتباطات بشری به انحاء مختلف در برگیرنده و تامین کننده امکانات گسترده ای برای حذف فواصل جغرافیایی و تسریع در عملکرد ارتباطی ما بین انسان هایی متفاوت از نظر سطح اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی، مذهبی سیاسی است. کنار هم قرار گرفتن تمامی این مولفه ها بی شک زمینه مناسب برای گسترش تعاملات اطلاعاتی خواهد بود.
امروزه بیش از 34 نوع سواد مفید معرفی شده اند ،که سواد علمی با معنای مصطلح آن در نظام آموزشی که در بر گیرنده مفهوم توانایی خواندن و نوشتن است ، تنها یکی از آنها محسوب می شود .دراین باره به عنوان مثال می توان از سواد سیاسی،سواد اقتصادی ، سواد اجتماعی ،سواد رسانه ای و .... نام برد.
وقتی از اطلاعات سخن به میان می آید مجموعه داده های علمی و فنی گه به صورت بالقوه قابل استفاده و گاه سو استفاده بشر هستند به ذهن متبادر خواهد شد که باتبادل آن میان انسان ها به صورت داده های بالفعل تبدیل می شوند.
سواد IT یا فناوری اطلاعات و ارتباطات قابلیتی است که فرد را در ایجاد، تداوم و تعمیق ارتباط با دیگران به منظور دسترسی ، ارزیابی و استفاده دقیق ، مفید و خلاق از اطلاعات در جهت تامین نیازها ی خویش و دیگران ، توانمند می سازد. در بیانی دیگر توانایی تفکر در باره اطلاعات و قدرت بازیابی و استفاده ازآن به عنوان یکی از ضروریات زندگی در قالب ارتباط با دیگران در تعاملی دو سویه و یا چند سویه را می توان سواد فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست.
با توجه به بررسیهای به عمل آمده اکثر کاربران ایرانی که از اینترنت و مزایای شبکه استفاده می نمایند از سواد IT چندانی برخوردار نیستند. یکی از مهمترین دلایل این مساله ، ضعف در زبانهای بیگانه مانند زبان انگلیسی است. 
در حقیقت اکثر موانع دیگر از همین مساله سرچشمه می گیرد. به عنوان مثال در صورتی که یک کاربر از زبان انگلیسی خوبی برخوردار نباشد نمی تواند خرید و فورش اینترنتی انجام دهد و یا پست الکترونیکی خود را چک نماید و حتی نمی تواند از منابع بی پایان اطلاعات که در اینترنت به زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی است استفاده نماید.
و در پایان آنچه که امروزه از آن به عنوان شکاف دیجیتالی یاد می شود در واقع معضلی سیاسی – اجتماعی است که بر فاصله بین جوامع ( مبتنی برسلامت معنوی ، مادی و رفاه اجتماعی) دلالت دارد که این خود محصول تفاوت سطح و مهم تر از آن چگونگی بهره جویی جوامع از فناوری اطلاعات و ارتباطات است. 
در این حرکت رو به جلو، جوامعی می توانند با حفظ استقلال خود به سوی غایت سعادت گام بردارند که حضوری هوشمندانه و قدرتمند داشته باشند.
 
مشتريان شركت چه كساني هستند:
در سالهاي اخير شاهد بوده ايم كه عصر اطلاعات علي رغم فرازونشيب فراوان توانسته است به يك واقعيت انكارناپذير تبديل شود. در عرصه كسب وكار، عصراطلاعات به پيدايش بازارهاي الكترونيكي منجر شده است . براي تعريف بازارهاي الكترونيكي بايد از تغييرات وسيعي سخن گفت كه در موجودي دانش و اطلاعات ايجاد مي شود و به صورت محصولات ، خدمات ، رقبا و مشتريان ظاهر مي گردد. برخلاف بازارهاي سنتي كه ايستا ، ساكن و بدون تغييرند و بهره چنداني از اطلاعات ندارند بازارهاي الكترونيكي پويا ، متلاطم ، مواج و از اطلاعات فراواني برخوردارند. اين بازارها داراي محصولات ، رقبا ومشتريان خاص خود هستند.
بنابر آنچه به آن اشاره گرديد و با توجه به خدمات شركت كه در زمينه اينترنت و خدمات شبكه است ،  مشتریان شرکت جزو اقشار تجار و افرادی که سطح سواد آنها حداقل دیپلم است می باشند و می بایست بتوانند با کامپیوتر و نر م افزارهای ابتدایی مانند نرم افزارهای Office کار نمایند.
البته اين بدين معناست كه نرم افزارها و خدمات شركت به گونه اي طراحي گرديده است كه كاربران به راحتي و بدون داشتن دانش فني از اين خدمات بهره برداري نمايند.
 
بررسی اثرات طرح بر روی خودکفائی ، اشتغال و نظم اجتماعی کشور
- كم كردن فشار از روي دولت در جهت ايجاد اشتغال 
- كمك به دولت محترم در جهت جلوگيري از خروج بي ضابطه ارز از طريق Network
- كمك به اقتصاد ملي از طريق ورود ارز 
- احياء صنايع دیگر توسط اینترنت و شبکه های کامپیوتری 
- بسط و ترويج آموزش در صنعت IT
- تلاش جهت ارتقاء شركتهاي آموزشي و ظرفيت‌سازي بيشتر
- برنامه‌ريزي آموزشي و اخذ نيازمندي‌هاي آموزشي
- آموزش كارفرمايان، مديران شركتها و پرسنل (جهت ايجاد انگيزه)
- ارتباط با دانشگاه‌ها و صنايع
- وارد کردن تكنولوژيهای جديد در زمینه IT
- جهاني شدن
- ارايه‌ي آموزش‌ها، در سطح كاربردي و با هدف جذب فارغ‌التحصيلاندانشگاه ها که داراي معدل ممتازمی باشند
- جمع‌آوري نيازهاي آموزشي تخصصي ـ حرفه‌اي شركت‌ها
- بازاريابي و توسعه‌‌ي بازار خارجی

بررسی نحوه ارائه خدمات و سرویس
1- مواردي چون پست الکترونيک Chat Room ،Homepage ، ارتباطات On-line و موارد مشابه.
2- اطلاع رساني مناسب به مراجعين در زمينه نحوه ارائه خدمات از طريق تنظيم بروشور ، كتاب راهنما و…
3- بازنگري و اصلاح و مهندسي مجدد روش هاي انجام كار در جهت تسهيل ارائه خدمات به مردم.
4- تدوين منشور اخلاقي سازمان به منظور ايجاد برخورد مشفقانه و مناسب با ارباب رجوع.
5- نظر خواهي از مراجعين از نحوه ارائه خدمات
6- ايجاد ساز و كارهاي لازم جهت تشويق كاركناني كه موجبات رضايت خدمات گيرندگان را فراهم آورده اند و برخورد با كاركنان خاطي.
7- نظر سنجي سالانه از مردم در ارتباط با رضايت مندي آنان از ارائه خدمات.
8- ارائه مجموعه خدمات ارزش افزوده Of f –line / on -line براي کاربران محصولات شرکت
9- فراهم سازي دسترسي و همچنين تهيه و فرآوري محتوي جهت کاربران محصولات شرکت
10- انجام انواع فعاليتهاي براي آشنا نمودن کاربران در استفاده بهينه از شبکه اطلاع رساني و اينترنت
11- فراهم سازي خدمات، تهيه، توليد، توزيع و ارائه اطلاعات براي مشتريان مربوطه.
12- کمک و ارائه طربق جهت مشکلات نرم افزاري و سخت افزاري متقاضيان استفاده از محصولات و خدمات شرکت
13- نظارت بر حسن رفتار كاركنان با مردم
14- ارائه خدمات ONLINE از طریق اینترنت و 24 ساعته از طریق تلفن برای کاربران خدمات و سرویسهای شرکت
15- نصب و راه‎اندازي خط تلفن گويا
16- نصب تابلوي اعلانات به عنوان محلي كه در معرض ديد عموم باشد
17- نصب تراكت و پلاكارد جهت راهنماي مراجعان
18- نصب صندوق پيشنهادات به منظوراخذمشاوره وراهنمايي ازمشتریان
19- نصب تابلوي نام و نام خانوادگي عوامل متصدي انجام كار در محل استقرار كاركنان
20- تدوين منشور اخلاقي سازمان در ارتباط با مردم
21- امکان برقراری ارتباط مستقیم با مدیر عامل در مورد نحوه ارائه خدمات 
22- برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي عوامل و متصديان انجام كار
  
بررسی طرحهای تکمیلی در آینده (بررسی امکان گسترش کار)
در صورتی که طرحهای اولیه در زمینه جذب مشتری و انجام پروژه ها با موفقیت انجام شوند طرحهای دیگری جهت گسترش کار انجام خواهد  شد که این طرحها برای پنج سال آینده عبارتند از:
1- اجاره فضا به اندازه 500 گیگابایت از server های کانادائی
2- نصب نرم افزارهای مدیریتی وب سایت توسط خود شرکت و ارائه خدمات بهتر
3- اجاره فضا بدون واسطه توسط خود شرکت
4- دریافت مجوز جهت نصب ISP های خانگی
5- وارد کردن تکنولوژی شبکه های درختی کامپیوتری از نوع بیسیم
6- کار بر روی سیستمهای حفاظتی و امنیتی شبکه های بیسیم
7- کار بر روی ایجاد شبکه های MAN درون شهری
8- بررسی امکان ایجاد اینترنت پر سرعت بدون محدودیت 
 
 بررسی برنامه زمانبندی اجرای طرح 
در مورد زمانبندی اجرای طرح با توجه به مطالب عنوان شده در قسمت نحوه ثبت شرکت ها در استان اصفهان 60 روز کاری می باشد. که در این مدت تمام کارهای مربوط به خرید تجهیزات و جذب نیروهای مورد نیاز و نقل و انتقال به محل شرکت انجام خواهد شد. 
 
بررسی تناسب تکنولوژی کار با جامعه
در حال حاضر با توجه به رو به رشد بودن درخواست انواع زمینه های IT در ایران ، می توان گفت که این تکنولوژی تقریبا شناخته شده است ولی با این حال مشتریان شرکت معمولا افراد تحصیل کرده می باشند. البته نوع کسب و کار شرکت به گونه ای است که با درخواست مشتریان مطابق می باشد. البته اگر در آینده شرکت با سفارش کاری مواجه شد که از توان علمی کشور خارج بود مبادرت به وارد کردن تکنولوژی مورد نطر به داخل کشور و گسترش آن خواهد نمود. 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر