بررسی نحوه ایجاد فروشگاه های اینترنتی

چگونه فروشگاه اینترنتی بسازیم بخش هشتم

بخش تبادل لینک در فروشگاه های الکترونیکی

تبادل لینک نام عبارتی است که اصولا در بین صاحبان فروشگاه های الکترونیکی رایج است . در تبادل لینک صاحبان فروشگاه های الکترونیکی جهت افزایش بازدیدکنندگان صفحه ی اینترنتی خود ، از یکدیگر درخواست درج آدرس اینترنتی فروشگاه های الکترونیکی خود در صفحه ی اینترنتی هم مینمایند . این عمل موجب افزایش امتیاز آنان در موتورهای جستجو نیز می باشد . نوع دیگر تبادل لینک نام آن تبادل لینک اتوماتیک میباشد ، در این نوع تبادل وبمسترها درخواستی را جهت تبادل لینک از یکدیگر انجام نمی دهند و تنها با انجام مراحلی به صورت اتوماتیک تبادل لینک انجام می شود.
یکی از شیوه های موثر افزایش بازدید و افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر برای فروشگاه های الکترونیکی استفاده از تبادل لینک با سایر سایت ها می باشد. یکی از مهمترین مسایلی که در هنگام تبادل لینک قابل توجه است پیج رنک سایت لینک دهنده است.
انواع تبادل لینک:
تبادل لینک دو طرفه
تبادل لینک سه طرفه (3 طرفه)
تبادل لینک 4 طرفه (4 طرفه)
تبادل لینک دوطرفه
این هنگامی است که شما معمولاً با مذاکره با یک فروشگاه الکترونیکی اقدام به تبادل لینک می نمایید. و تبادل لینک دو طرفه به این گونه است که شما و مدیر سایت مربوطه لینک های تبادلی را در صفحه ی اصلی فروشگاه های الکترونیکی خود قرار میدهند . در تبادل لینک دوطرفه ، لینک کردن سایت ها یا وبلاگهایی که در موضوع مشترکی با فروشگاه الکترونیکی شما فعالیت می کنند ، بسیار توصیه می شود .
 
نمایی از تبادل لینک دو طرفه
شکل 24- نمایی از تبادل لینک دو طرفه
تبادل لینک سه طرفه
این مورد تبادل لینک معمولا بین سایت های با Rank  و بازدید کننده ی بالا و سایت هایی تازه تاسیس انجام میگیرد . سایت جدید برای آنکه بتواند با سایت با رنک بالا تبادل لینک را صورت دهد باید ابتدا لینک سایت با رنک بالا را در صفحه ی اصلی خود قرار دهد و سپس با اعلام به صفحه ی تبادل لینک سایت با رنک بالا لینک سایت در خواست کننده در صفحه ی لیکدونی سایت با رنک بالا قرار خواهد گرفت. 
 
نمایی از تبادل لینک سه طرفه
شکل 25- نمایی از تبادل لینک سه طرفه
 
پر واضح است که این تبادل لینک ، که به نوعی اتوماتیک نیز می باشد به گونه ای است که سود اصلی و نهایی را سایت با رنک بالا خواهد برد. . اما مطمئناً تاثیرات خود را در رنک سایت با رنک پایین تر خواهد گذاشت
چرا تبادل لینک 3 طرفه؟
تا به حال اکثر وب مسترها و مخصوصا وب مسترهای ایرانی از تبادل لینک سنتی و دو طرفه (من به تو لینک میدهم و تو به من لینک بده!) که دیگر منسوخ شده است استفاده میکردند. اگر به پیج رنک سایتهای فارسی نگاهی بیاندازید متوجه میشوید که همگی 1 یا 2 پله نزول داشته اند و این به خاطر این است که گوگل  در سیستم رنک بندی خود تجدید نظر کرده و دیگر تبادل لینک دوطرفه را یک تبادل لینک خوب و با کیفیت نمیداند و نه تنها رنک آن سایت را بالا نمیبرد بلکه ممکن است از رنک آن سایت بکاهد. پس چاره چیست؟ اگر نگاهی به صفحه وب مسترز گوگل بیاندازید میبینید که گوگل تبادل لینک اصولی و نوین سه طرفه و چهار طرفه را یک تبادل لینک خوب و با کیفیت میداند.

تبادل لینک چهار طرفه
و بلاخره تبادل لینک چهار طرفه که اخیراً در بسیاری از فروشگاه های فارسی شایع شده است و انصافاً هم در بالا بردن رنک این سایت ها تاثیر به سزایی داشته است به اینگونه عمل میکند. یکی از طرفین تبادل لینک اتوماتیک معمولا صفحه ای مانند این صفحه دارند که مدیرت تبادل لینک را بر عهده خواهد گرفت . 
 
نمایی از تبادل لینک چهار طرفه
شکل 26- نمایی از تبادل لینک چهار طرفه
 
مدیر فروشگاه دیگری که وارد این صفحه میگردد اگر تمایل به اجرای تبادل لینک چهار طرفه داشته باشد باید ابتدا صفحه ی درخواستی صفحه ی تبادل لینک رایگان را در یکی از صفحه های خود قرار دهد.

فرم نظر سنجی از مشتریان فروشگاه الکترونیکی
این بخش یکی از مهمترین بخشهای فروشگاه می باشد که می تواند مدیر فروشگاه الکترونیکی را در هر چه بهتر شدن ارائه خدمات یاری نماید. البته استفاده از این فرم بایستی اختیاری باشد. در غیر اینصورت ممکن است مشتریان از خرید خود صرف نظر نمایند و یا اینکه دفعات بعدی برای خرید به فروشگاه مراجعه ننمایند.
نظرسنجی در دوران معاصر تبدیل به یکی از منابع عمده درآمد در موسسات تحقیقاتی و از ابزارهای مهم مورد استفاده تصمیم گیران و صاحبان اندیشه شده است. نظرسنجی ها نشانگر میزان علایق و دیدگاه های مردم یک کشور راجع به موضوعات مختلف است. از خصوصیات این روش آن است که در محیط طبیعی انجام می پذیرد و معمولاً اطلاعات در یک زمان کوتاه گردآوری می شود. از سوی دیگر نتایج نظرسنجی ها زمانی قابل اطمینان و اعتبار است که محدودیتی در مقابل بیان افکار وجود نداشته باشد.

امنیت در فروشگاه الکترونیکی
قبل از اينكه درباره امنيت وب سايت صحبت كنيم بايد متذکر شویم حمله اي كه به يك فروشگاه الکترونیکی انجام مي شود با حمله ويروس ها و كرم هاي اينترنتي متفاوت است. حمله به فروشگاه الکترونیکی يا هك كردن يك فروشگاه الکترونیکی زماني اتفاق مي افتد كه افرادي سعي مي كنند با هدف خرابكاري يا دسترسي يا سوء استفاده از اطلاعات ذخيره شده در سرور آن وب سايت به سايت مذكور نفوذ كنند.
هر شخصي براي هك كردن وب سايت شما احتياج به يك ورودي حفاظت نشده دارد تا از اين طريق به سرور وب سايت شما نفوذ كند. 
اين ورودي ها سه محل هستند:
1- كامپيوتر شخصي شما كه براي ارسال فايل هاي جديد به سرور (فروشگاه الکترونیکی) خود از آن استفاده مي كنيد.
2- از طريق هر فرمي كه براي جمع آوري اطلاعات از بازديد كنندگان و كاربران استفاده مي كنيد.
3- از محل فيزيكي و جاييكه سرور فروشگاه الکترونیکی شما قرار دارد.
همواره تهدیدها از نظر تنوع و شدت در زمینه وب رو به رشد می باشند. که طبعا این مساله در مورد فروشگاه های الکترونیکی با توجه به این که همواره در دسترس تمام کاربران جهان ( از جمله هکرها ، سارقان اطلاعات و دیگر تهدیدها) می باشد این مشکل بسیار جدی تر مطرح می شود.  تهدیدات امنیتی متعدد از قبیل هک شدن فروشگاه الکترونیکی ، سرقت اطلاعات و از کار انداختن فروشگاه الکترونیکی و دیگر تهدیدات هم اکنون به عنوان اتفاقاتی بسیار رایج در جهان امروز می باشند.
در این فصل قصد داریم حمله از طریق فرمهای جمع آوری اطلاعات و روشهای جلوگیری از آنها رو مورد بررسی قرار دهیم. حمله از طریق فیلدهای ورودی اصطلاحا SQL Injection و یا تزریق کدهای SQL  نامیده می شود. [9]

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر