فعالسازی کاربر sa در SQL Server

فعالسازی کاربر sa در SQL Server

توسط admin | گروه مقاله های کامپیوتر | 1394/04/31

نظرات 5

 معمولا در SQL Server برای استفاده از Username و Password برای ورود به محیط برنامه باید کاربر در آن تعریف شود که برای این منظرو بهید به حساب مدیر دسترسی داشته باشیم. اگر حساب مدیر قبلا فعالسازی نشده باشد بایستی آن را به صورت دستی فعال کنیم. برای این منظور مراحل زیر را انجام می دهیم:

1- ابتدا برنامه SQL Server را به صروت Run as administrator اجرا می کنیم و به صورت (LOCAL) بدون نام کاربری و کلمه عبور وارد برنامه می شویم. سپس از تب Security وارد بخش Login می شویم و بر روی کاربر sa کلیک راست (Right Click) انجام می دهیم و سپس بر روی گزینه Properties کلیک می نماییم. (شکل زیر)

فعالسازی کاربر sa در SQL Server

2- در مرحله بعدی در صفحه Login Properties در بخش Status بر روی Enabled کلیک می نماییم تا نام کاربری sa فعالسازی شود. (شکل زیر)

مراحل فعالسازی کاربر sa در SQL

3- در مرحله بعدی در بخش General باید پسورد به sa اختصاص داده شود. پس از تخصیص پسورد بر روی OK کلیک می نماییم. (شکل زیر)

تخصیص کلمه عبور به کاربر sa در sql server

4- در مرحله بعدی بر روی عنوان Server کلیک راست (Right Click) انجام می دهیم و بر روی Properties کلیک می نماییم و در بخش Security بر روی گزینه SQL Server and Windows Autentication کلیک می نماییم تا به حالت انتخاب درآید. سپس بر روی OK کلیک می نماییم. (شکل زیر)

sql server and windows authentication mode

5- پس از انجام این مراحل یک بار SQL Server را Restart می نماییم تا تنظیمات جدید مجددا اعمال گردد. (شکل زیر)

نحوه restart کردن SQL Server

برچسبها : آموزش SQL Server

 

5 نظر

ارسال شده توسط مدیر
1400/01/03

سلام. لطفا از طریق واتساپ پیام بدین. جوابتان رو سریع می فرستم. موبایلم در قسمت ارتباط با ما موجود می باشد. ارادتمند . . .

ارسال شده توسط elnaz
1399/08/12

من تا فعال سازی sa و enabled کردن آن متوجه شدم ولی نمی دونم چطور باید وارد server بشم و Server Authentication رو تغییر بدم

ارسال شده توسط ashkan
1399/02/06

من تا فعال سازی sa و enabled کردن آن متوجه شدم ولی نمی دونم چطور باید وارد server بشم و Server Authentication رو تغییر بدم

ارسال شده توسط amir
1394/08/18

دمت گرم باشه-ممنون از راهنمایی خوبت

ارسال شده توسط حمید
1394/06/31

با سلام. مطلب بسیار مفید و جامعی بود. واقعا به درد خورد. با تشکر از وب سایت بسیار پر بار شما.

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر